PDA

Zobacz pełną wersję : formularz nie wysyła



bart777
26-09-2013, 15:33
witam,
mam problem z Joomlą 2.5.
Utworzyłem kontakt, przypisałem do kategorii, w opcjach podałem e-mail.
W konf. globalnej / ustawieniach SMTP wszystko jest ok, sprawdzałem port SMTP. Testowałem konto e-mail na innym kliencie - działa - wysyła i pobiera wiadomosci.
Funkcja mail() przetestowana - działa..
A jednak wyświetlany formularz na stronie nie działa! Po kliknięciu submit/wyslij strona przeładowuje się i nic... Żadnych błędów nie widać.
Zmiana na SMTP w konfiguracji tez nic nie daje..
Podmieniałem juz pliki w libraries/phpmailer.. dalej to samo...
Maile "informacyjne" (np. przy zakładaniu nowego usera) przychodzą normalnie, jednak formularz nie wysyła.
Może ktoś mi coś jeszcze podpowie? Z góry dziękuję :)

Tor_
26-09-2013, 17:19
Może spróbuj osobnego komponentu do wysyłania poczty np.aicontactsafe (http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901?qh=YToxOntpOjA7czoxMzoiYWljb250YWN0c2FmZSI7fQ %3D%3D)Powinien wysyłać bez konfigurowania .Jak nie zadziała to wina ewidentnie po stronie serwera

Gall Anonim
26-09-2013, 17:49
Włącz wyświetlanie błędów - może wówczas dosteniesz właściwą informację,
- spróbuj też przekonfigurować (wrócić do konfiguracji domyślnej) na wykorzystanie standardowegomechanizmu witryny do wysłaniapoczty.
Pzdr

tomek.buza
10-05-2014, 17:06
Mam bardzo podobny problem. Z tym, że... polega ona na tym, że nie jest aktywny przycisk wyślij w formularzu. Sprawdzałem konfigurację wysyłania e-mail przez samą joomlę i wszystko było OK. Formularz jest opublikowany, wyświetla się tak jak ma się wyświetlać.

Adres do strony z formularzem: http://e-schematy.eu/index.php/ciagniki-rolnicze/ursus-c-330/silnik/blok-cylindrowy-pokrywy-i-uszczelnienia

Z góry dzięki za pomoc

Jola
11-05-2014, 01:19
Wyłącz moduły wyświetlajace błędy lub zmień szablon na standardowy i sprawdź.
Brak aktywności przycisku wynika z braku ostylowania. Problem jest z brakiem walidacji formularza.

tomek.buza
11-05-2014, 09:52
Te moduły, które wyświetlały błędy to w fazie testów tak dla mnie były włączone, żeby widzieć gdzie się pokazują.
Faktycznie jak zmieniłem szablon na standardowy formularz działał poprawnie.
Nie bardzo wiem, gdzie szukać tego "ostylowania" - w css formularza nie znalazłem właściwości buttona. Czy się mylę? Może jakaś wskazówka? Więcej szczegółów gdzie tego mogę szukać? Będę wdzięczny za podpowiedź.

Tor_
11-05-2014, 10:28
Użyj dodatku do przeglądarki ,o nazwie "Firebug"

tomek.buza
11-05-2014, 11:59
Tor_ dzięki za podpowiedź, znalazłem. Cały formularz jest podpięty do swojego CSS. Jednak poległem, nie znam się na tym na tyle, żeby rozgryźć ten problem.
Podejrzewam, że po prostu coś kłóci się ze stylami szablonu - a nie chciałbym z niego rezygnować...