PDA

Zobacz pełną wersję : strona się nie wczytuje



arolek
29-09-2013, 12:19
witam,
zwracam się z wielką prośbą.
ostatnio zostałem poproszony o pomoc w stronie która się nie chce otworzyć http://sp10tbg.pl/

Szukałem, próbowałem i dalej nie doszedłem co jest problemem. może ktoś pomoże :) od razy piszę że nie mam za dużo doświadczenia w tym temacie :(

Proszę pomóżcie :)

Tor_
29-09-2013, 15:11
403 oznacza dostęp zabronione więc:
1. Sprawdź chmody na serwerze i upewnij się że index ma poprawny.
2. Sprawdź czy htaccess Ci niczego nie blokuje
3. Być może w .htaccess jest linijka deny from all
Ew. brak jest pliku index.htm, index.html, index.php w katalogu, na który wskazuje adres.Ewentualnie domena wskazuje na nieistniejącą ścieżkę na serwerze (źle zaparkowana)
4. Również jest kwestia admina serwera, mógł zablokować z jakiegoś powodu.Bardzo prawdopodobne. Proponuję zadzwonić i zapytać

arolek
29-09-2013, 16:17
witam,
dziękuję za szybką odpowiedź.
Od razu napiszę jak się problem rozpoczął.
Strona nie wyczytuje się od któregoś września. Jak weszliśmy w panel administratora to okazała się w statystykach bardzo "fajna" rzecz:
tak statystyki podskoczyły do góry że nawet oni (właściciel serwera - nazwa_pl) nie wiedzą co się stało np.
dla www: lipiec-2433.1 MB, sierpień -9998.8 MB, wrzesień - 27628.4 MB,
dla FTP: lipiec-0.3 MB, sierpień - 0.5 MB, wrzesień - 58406.3 MB,
dla SMTP: lipiec-2.9 MB, sierpień - 7.9 MB, wrzesień - 1864.5 MB,

chyba przyznacie że dziwne...
oczywiście do tego momentu nic nie było robione ponieważ jak ktoś stronę zrobił ok 4 lata temu to tylko było dodawane przez administratora jakieś zdjęcia, teksty itp. Nikt nie ingerował w budowę strony. Bo nawet nie nie znał danych do panelu na nazwie, nikt również nie wiedział jak dostać się do bazy danych :)
Po jakimś tygodniu po otrzymaniu od administratora serwera dany do zalogowania się zobaczyłem te wszystkie dziwne statystyki. Na początku zmieniłem wielkość bazy danych bo była obciążona w 100 % i przy okazji zminione zostało hasło bazy.
Wtedy przy próbie pojawiał się inny komunikat taki jak teraz jest cały czas..... Czy problem leży może w zmienionym haśle? Czy mam to w ustawieniach również zminieć? jeśli tak to gdzie?

Ale co do statystyk to trochę dziwne?? cały czas jak piszą problem jest analizowany??

Proszę doradźcie co robić?

Bazyl
29-09-2013, 17:36
Kolego, po co bierzesz się za coś na czym się absolutnie nie znasz?!

Proponuję dodać nowy temat w dziale zleceń bo najpewniej chodzi o odwirusowanie, aktualizację i najpewniej migrację strony.

arolek
29-09-2013, 19:09
nie chce ale muszę - po prostu :(

czasami są takie rzeczy które trzeba zrobić a nie do końca się na tym zna :(

Gall Anonim
29-09-2013, 22:57
@arolek
1. ta informacja którą widzisz możliwa jest w kilku przypadkach
a. katalog zaparkowania domeny jest odmienny od katalogu w którym fizycznie znajduje się witryna
b. plik index.php witryny został usunięty lub przemianowany
to dwie podstawowe przyczyny
================================================== =========================
2. dalej:
nazwa.pl od mniej więcej dwóch miesięcy ma problemy z oprogramowaniem serwerów współdzielonych - system jest zbyt obciążony i wszytko zaczyna się im sypać
- przeciążenie CGI wykazowane jest nawet przy niewielkiej ilości zapytań do BD
- serwer muli i pracuje wolno
- system wywala im błędy od czapy -przykład:
na jednym z hostingów moich klientów dostałem informację iż przekroczona została maksymalna ilość plików na serwerze i wynosi ponad 750 000 (przy czym wystąpiło to wmomencie kiedy nikt nic na hostingu nie robił - z dnia na dzień)
- no cóż czasami zdarzają się pomimo zabezpieczeń włamy
- puściłem zliczanie ilości plików odpowiednim zapytaniem wykorzystując puty (informacja o ilości plików na serwerach nazwy nie działa od ładnych paru miesięcy)
- jednocześnie poprosiłem też administratora z nazwa.pl o wylistowanie pod kontem ilości plików katalogów na hostingu współdzielonym którego dotyczył problem
i......
- dostałem informację zwrotną z której jednoznacznie wynikało po zsumowaniu ilości plików w katalogach że jest ich niewiele więcej jak 320 000 łącznie (max jaki można mieć to 500 000) - co było zgodne z tym co tam miało być i ..... moim zewnętrznym zliczaniem.
- informacja z nazwa.pl podpisana była przez tego samego administratora który przysłał mi informacje z hostingu klienta o przekroczeniu dozowolonej ilości
- wysłałem zapytanie o przyczynę rozbieżności - odpowiedź nie nadaje się do cytowania -no chyba że w zbiorze bajek które nigdy nie zostały opublikowane.
- cała sprawa miała miejsce pierwszego i drugiego września -co daje o tyle do myślenia że dziwnie coreluje czasowo z twoim problemem (korekta - sprawdziłem -informacja o przekroczeniu przyszła pierwszego września a dyskusje skończyłem trzeciego września - po odtrzymaniu wytłumaczenia nie doprzyjęcia)
================================================== ================================================== ===============================
Na chwilę obecną rozważana jest przez klienta opcja zmiany hostingu na inny (u innego dostawcy)
================================================== ================================================== ===============================
Moja propozycja:
Jeżeli masz dostęp do panelu activ damin sprawdź
- gdzie jest zaparkowana domena wskazująca witrnę
- zerknij do katalogu który wskazuje i sprawdźco tam jest i czy wszystko wygląda poprawnie
- niezależnie od tego - sprawdź podział powierzchni dyskowej
- sprawdź przydział dla BD (chociaż zasadnioczo to nie ten problem bo wywalało by inną informację)
- jeżeli BD przekracza 60 MB (to już naprawdę bardzo dużo) - zerknij do niej do środka i sprawdź wielkość wagową poszczególnych tabel (dokładnie które są zbyt duże - taki mały audyt - z marszu widać które są normalne a które wielkie)
================================================== ================================================== ====================================
No to tak na początek
Pzdr

wampierz
14-01-2014, 18:21
Witam,
mam podobny problem od jakiegoś czasu strona mi się nie ładuje wyskakuje komunikat 403 ze nie mam dostępu do servera nic nie zmieniałem od ponad roku na stronie a tu bach przestała działać :/ http://www.extreme-explorer.pl . Sprawdziłem chmody sa ok nic nie usuwałem z serwera . Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu ?

tomaszek83
15-01-2014, 09:51
@Wampierz jak się nie ładuje, jak się ładuje. U mnie działa ok.