PDA

Zobacz pełną wersję : Przyjazne linki



detorquemada
29-09-2013, 22:24
Szanowni użytkownicy forum.
Zwracam się z zapytaniem o linki "przyjazne".

Opcja ta jest ustawiona na stronie, linki wyświetlają się ładnie:

http://www.przyjaznemiejsca.pl/component/restaurantguide/restaurant/14-dom-wypoczynkowy-leny

Jednak ze względu na optymalizację, chciałabym aby zamiast restaurantguide / restaurant wyświetlały mi się polskie odpowiedniki zgodne z treścią strony (pod którą przetłumaczyłam częściowo ten komponent).
Moje pytanie brzmi, czy można to uzyskać bez zdejmowania komponentu z serwera i poprawiania nazw folderów. Czy zmiana w kodzie nie pociągnie za sobą dalszych zmian. Czy istnieje możliwość podpisania tych nazw, tak aby nie ruszać kodu komponentu, a wyświetlić nazwy zastępcze?

Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź i życzę wszystkim miłego wieczoru.

Paulina

zwiastun
30-09-2013, 03:45
Rozważyłbym najpierw migrację do Joomla 2.5.
Da się, ale trzeba zainstalować komponent do obsługi prostych adresów, np. AceSEF

Tor_
30-09-2013, 08:56
Używałem i polecam JoomSEF (http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/sef/1063?qh=YToxOntpOjA7czo3OiJqb29tc2VmIjt9). Dzięki niemu po nazwie domeny zrobisz z linkiem dosłownie wszystko.

detorquemada
01-10-2013, 21:11
Bardzo długo szukałam komponentu, który dałby mi to czego szukałam. Próbowałam SOBI, K2 i wielu innych. Natrafiłam na RestaurantGuide i HotelGuide. Ponieważ HotelGuide miał problemy, przetłumaczyłam na swoje potrzeby Restaurant. Boję się migracji do 2.5 ponieważ nie chcę szukać i uzupełniać nowego komponentu, nie chcę też tworzyć nowego szablonu pod 2.5


Dzięki za poradę, spróbuję z tym AceSEF lub JoomSEF.

Pozdrawiam,
Paulina

Tor_
02-10-2013, 08:45
spróbuję z tym AceSEF lub JoomSEF. W przypadku entualnych kłopotów z konfiguracją JoomSEF daj znać

tro
09-03-2014, 17:37
ja też polecam JoomSEF, kiedyś go używałem i ładnie zmieniał

wiktor10-93
12-03-2014, 14:42
ja mam takie pytanie ja też mam właśnie ten problem z przyjaznymi linkami że mogę zmienić na przyjazny lik nawęd wtedy kiedy nie ma możliwości zmiany ustawienia serwera pod mod_rewrite

tro
16-03-2014, 12:53
mógłbyś bardziej opisać swoją sytuację?