PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przywrócić opcje w panelu administracyjnym?



riversedge_pl
01-10-2013, 06:58
Cześć!

Użytkuję Joomlę 2.5.9. od niedawna. Pewien człowiek, który przystosowywał mi darmowy template na potrzeby mojej strony wpadł na magiczny pomysł, by okroić panel administracyjny (bez mojej zgody) w ten sposób, że mam tylko możliwość dodawania i edycji artykułów, kategorii, menu.

Problem pojawił się, gdy chciałem ustawić sposób wyświetlania artykułów wyróżnionych na stronie głównej. Nie chcą się wyświetlać w takiej kolejności, w jakiej ustaliłem w zakładce wyróżnione. Chcąc wejść w main menu, nie mogę tego uczynić, ponieważ wywala błąd:



Wyprowadzenie nie powiodło się ze względu na wystąpienie następującego błędu: Wyprowadzany użytkownik nie odpowiada użytkownikowi, który wyprowadził tę pozycję.
Nie masz uprawnień do skorzystania z odnośnika umożliwiajacego bezpośreni dostęp do tej strony (#101).

Wyszperałem na forum, że można skorzystać z narzędzia konserwacja w menu Witryna, no ale ja tej opcji po prostu nie mam w moim menu (podobnie jak i np. nie mam dostępu do kosza, nie mogę do niego wejść, chyba nawet edytor stylów mi wyrzucił).

No i teraz pytanie do znawców tematu - jak mogę przywrócić pełny panel administracyjny?

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

AoW
01-10-2013, 09:15
Witam riversedge,

moze ten czlowiek usunal Ci prawa SuperAdmina?

Gall Anonim
01-10-2013, 11:54
Daj odblokowywanie - jak nie pomoże - sprawdź faktycznie na jakich jesteś prawach w systemie

riversedge_pl
01-10-2013, 18:45
Jak pisałem wcześniej, nie mam takiej opcji. Gdy klikam Witryna, to mam tylko Pulpit, Twój profil oraz Wyloguj.
Po zalogowaniu po prawej stronie przy polu Klient mam napisane Zaplecze.

A, jak zwróciłem uwagę gościowi, że panel admina jest okrojony to napisał, że nie jest okrojony, ale "uszyty na miarę" :/

zwiastun
01-10-2013, 19:47
Wystosuj do niego żądanie, aby Ci udostępnił wszystkie funkcji zaplecza administracyjnego. Na ewentualną głupią argumentację, odpowiedz, że nie uzgadniał z Tobą takich zmian. Jego psim (sory za wyrażenie) obowiązkiem, było przekazać Ci do użytku w pełni funkcjonalne oprogramowanie.
Przy okazji masz nauczkę, by zlecać wykonanie takich prac profesjonalistom, a nie hochsztaplerom spod ciemnej gwiazdy.

Gall Anonim
01-10-2013, 20:05
Kilka pytań:
Kto jest właścicielem witryny?
Na czyim hostingu stoi witryna? (również na jakim)
Kto jest właścicielem domeny?
Proszę odpowiedz.

AoW
01-10-2013, 21:17
Ale jak - jest opcja okrojenia PA? Jedynym sposobem na to jest chyba usunięcie praw SuperAdmina (jeśli się mylę, to proszę o info - w końcu wiedzę trzeba poszerzeać :) ). A jeśli jest to jedyny sposób, to wystarczy wejść do bazy i zmienić właściwości swojego konta - bo zakładam, że Szanowny Riversedge jest właścicielem strony.

zwiastun
02-10-2013, 00:39
Trudno zgadywać, co zostało zrobione przez "fachowca". Nie wiesz, czy okroił zaplecze z jego zdaniem "niepotrzebnych funkcji", czy może utworzył użytkownika, któremu zdefiniował określony zakres uprawnień. Cokolwiek zrobił, powinien doprowadzić zaplecze do stanu używalności - właściciel ma prawo zarządzać swoim mieniem tak, jak jemu się podoba, a nie jak sobie wyobraża wykonawca usługi (proszę zwrócić uwagę na oświadczenie kol. @riversedge_pl - bez jego zgody).

riversedge_pl
02-10-2013, 15:52
Odpowiadając na Wasze pytania: ja jestem właścicielem strony, jak i opłacam hosting i domenę (na Hostpark). Zleciłem gościowi wykonanie template i był to człowiek z polecenia, który zajmuje się robieniem stronek. No ale jak widać nawet z polecenia można się grubo przejechać (pomijam jeszcze kilka innych problemów, na razie człowiekowi antyreklamy robić nie będę). Argumenty gościa są z kosmosu, a poza tym to nie odpisuje od 27 września. Na początku to drobne poprawki z bólem wykonywał, potem już niestety zaczął wymyślać wymówki. Pozostaje jeszcze osoba polecająca, która obiecała pomóc. :)

A poza tym pewnie jest tak, jak piszecie - nie mam praw superadmina, przez co jestem jako zwykły user, który sobie może tylko artykuły dodawać ;/

Gall Anonim
02-10-2013, 19:32
Krótko-
zatem jak mniemam masz dosteppo ftp do katalogu w którm stoi Joomla
- jeżeli nie masz - zawsze możesz go utworzyć w panelu usługi aczkolwiek zazwyczaj jest to login i hasło od usługi
- osobie z którą "sympatyzujesz" pisząc o niej tutaj zablokuj wszystkie dostępy po ftp i dostęp do konta usługi/hostingu o ile taki doetęp miał
- wrzuć sobie via ftp skrypt "Ratuj Admina" autorstwa Joli w wersji właściwej dla Joomla 2.5 - postępuj zgodznie z instrukcją - odzyskaj dostęp na poziomie super usera - obniż uprawnienia problemotwórcy - po czym zablokuj konto - pamiętaj również że skrypt Ratuj Admin'a należy po użyciu i zmianie hasła oraz użytkownika usunąć z katalogu root witryny.
I to by było na tyle - czas wykonania około 5 minut :-)
Pzdr

riversedge_pl
02-10-2013, 22:47
Tak, mam dostęp via ftp.

Poprosiłem znajomego, który polecał mi delikwenta, żeby ruszył temat. Delikwent mu odpisał, że maksymalnie do piątku przywroci mi status super usera i "że ma nadzieję, że to już zakończy współpracę" :/. Najśmieszniejsze jest to, że na moje privy już nie odpisuje - nie ma to jak mieć jaja, nie wspominając już o jakiejkolwiek próbie zachowania twarzy.

riversedge_pl
04-10-2013, 20:18
No więc było tak, jak pisaliście. Moje konto nie miało statusu ani admina, ani super admina. Delikwent podał mi dziś w końcu łaskawie hasło do super admina i to tylko dzięki interwencji znajomego, który mi go polecał. hexmedia i Maćka radzę omijać szerokim łukiem.

Chciałbym przy okazji podziękować Łukaszowi z forum za cenne wsparcie, w dosłownie pół godziny naniósł poprawki, których delikwent nie chciał nanieść przez tydzień (ściemniał bo to bo tamto). Dziękuję także Wam za cenne podpowiedzi. Dzięki Wam nowa odsłona mojej stronki zaistnieje w sieci już niebawem. :)