PDA

Zobacz pełną wersję : Logo ......



weogrim
08-02-2007, 18:25
Mam takie pytani.

Jak dodać logo w szablonie.

Szablon po ściągnięciu nazywa sie
247clan_451

Proszę o pomoc

nastrychu
09-02-2007, 03:19
cóż, przeglądałem elementy graficzne szabloniku - nic na podmiankę, bo to najprościej - zamieniasz element jeden na drugi - nazwa i wielkość pozostaje - tu raczej cinko... albo poszukaj innego szablonu z taką grafą, którą można podnieć, albo zawsze można zrobić samemu

traczu
09-02-2007, 11:51
poszperaj w kodzie tempatki

weogrim
09-02-2007, 14:19
No tak tyle ze ja nie znam się na kodzie a loga tam nie ma wogóle czyli co mam zrobić bo templarka mi sie podoba


A tak na marginesie to jak dodac taki odnośnik jak np. jest sobie Artykuły i ja chciałbym żeby pod Artykułami było Poradniki

Jak to zrobić :?: :?:

ainow
09-02-2007, 18:30
odp. wersja "hard":
Niestety, wstawienie loga w tej tempatce wymaga grzebania się w kodzie, na moje chłopskie oko, pomiędzy 25 a 42 linią pliku index.php.

odp. wersja "easy":
Jak pewnie zauważyłeś, napis "w miejscu loga" to nazwa witryny, jaką nadałeś w konfiguracji Joomla. Zmień ją na taką, jaką sobie chcesz (Strona > Konfiguracja > (zakładka 1 "Strona") > pole "Nazwa").

odp. wersja "intermediate":
Jeśli chciałbyś aby nazwa wyświetlana w nagłówku była inna niż nazwa witryny, wyedytuj 35 linię pliku index.php i zamiast <?php echo $mosConfig_sitename; ?> wpisz tekst, który ma się wyświetlać.
To, jak ten tekst ma się wyświetlać (krój, wielkość i kolor czcionki) ustawisz sobie edytując klasę .clantitle w pliku template_css.css.

Co do Twojego ostatniego pytania, nie mam pojęcia, o co chodzi. Moja szklana kula podpowiada, że prawdopodobnie chciałbyś dodać nową pozycję w menu. Jeśli tak, to w panelu administratora skorzystaj z opcji "Menu" i dodaj do mainmenu nową pozycję (link? odnośnik do artykułu? odnośnik do modułu? odnośnik do komponentu?). Kolejność ustawisz po zapisaniu zmian w menu.

weogrim
10-02-2007, 08:42
ainow a nie mógłbyś za mnie pogrzebać w kodzie ponieważ nie mam zielonego pojęcia o co lata.


Wyśle ci kod na PW albo tu wstawie.
Co ty na to

Alternativestudio
10-02-2007, 11:23
witajcie

Jeśli tak bardzo upieracie się i chcecie mieć logo w tej skórce, chociaż robiona jest na tabelach i ma jak dla mnie śmietnik w kodzie. To możecie pobrać ja odemnie, przerobiłem plik wstawiłem kawałek kodu w miejsce wyświetlania się nazwy pobieranej z mosConfig_sitename czyli zamiast nazwy witryny jest plik graficzny.

Tylko uświadomić sobie proszę że top tej skórki jest robiony plikiem graficznym z grandierem czyli wstawienie tam innego pliku jak przezroczysty GIF nie ma sensu. Druga sprawa plik logo może mieć tylko 30px wysokości żeby nie rozwaliło góry. Szerokość jest skalowana do 60% co daje zakres od 300px do 700px przy dużych rozdzielczościach. Bezpieczny plik logo to 300x30px. Czyli można sobie zrobić efektowny napis w programie graficznym i wstawić.

Paczka zawiera zmienioną skórkę plus plik png do edycji jeśli ktoś ma Macromedie. W tej chwili jest zrobiony napis Twoje LOGO i zapisany jako przezroczysty GIF. Wstawiając swoje logo proszę pamiętać że jest ustawione w CSS wartość height 30px. Aby zmienić plik testowy wystarczy do katalogu image wgrać inny plik gif o nazwie logo.gif

się rozpisałem
paczka http://alternativestudio.home.pl/pub

Picha
10-04-2010, 21:28
Witaj - no wlasnie chce wgrac nowy plik, ale nie moge dojsc do sciezki... tzn wchodze WITRYNA -->Media, ale jak tam gram plik, to nie bedzie tej samej sciezki co ma logo... gdzie to sie wgrywa? Moze podac mi sciezke? Dziekuje bardzo!