PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3 na localhost - po zapisie wylogowanie



difrost
02-10-2013, 00:33
Joomla 3.1.5 (instalowana wczoraj) i taka przypadłość: otwieram konfigurację i klikam "zapisz" - efekt - strona logowania do zaplecza. I tak dzieje się ze wszystkim co chcę zapisać - czy konfiguracja, czy artykuł lub moduł...
Stronę mam na lokalnym serwerze: apache 2.2.11, php 5.3.9.
Starsze wersje Joomla (2.5.x) działają prawidłow.
Może ktoś z szanownych wie o co chodzi?

sandrasandra
03-10-2013, 12:14
Ten sam przypadek jest u mnie!
Identyczna sytuacja, jedynie kategorie artykuly w K2 nie wyprowadzaja na ekran logowania.
postawilam strone na home.pl.

tomaszek83
03-10-2013, 12:19
Stronę mam na lokalnym serwerze: apache 2.2.11, php 5.3.9.

Na jakim serwerze lokalnym? JAMP, WAMP, XAMPP czy coś jeszcze innego?

difrost
03-10-2013, 12:57
Strona stoi na WAMP'ie. Dodatkowo wprowadzając treści okazało się, że nie ma możliwości prawidłowego ich wprowadzenia. Zamiast polskich liter są krzaczki.
Badając temat ustaliłem, że jest problem z bazą danych.
Wg informacji w zakładce Rozszerzenia - Instalacje - Bazy danych wyszło takie coś:


Wersja schematu bazy danych (3.1.1) nie pasuje do wersji CMS (3.1.5).
Uaktualniona wersja bazy danych (3.1.1) nie pasuje do wersji CMS (3.1.5).

Myślę, że ma to również związek z notorycznym wylogowywaniem, ale moge byc w błędzie.

Sandrasandra zainstaluj raz jeszcze. Ostatecznie postawiłem stronę własnie w home.pl i wszystko poszło bez problemu.

sandrasandra
04-10-2013, 09:54
Hej - zainstalowałam joomle kilka razy na roznych bazach i blad dalej sie powtarza i dodatkowo mam dodatkowy - krzaczki zamiast liter! ....

Właściwie uscislajac to zakupiłam gotowy template z quickstartową paczką, którego instalacja odbywała się przez Akeeba backup....

więc analizując - u Ciebie problem był z bazą danych..

możliwe jest ze ten template moze byc jakos niekompatybilny z ta baza danych? jak mozna to sprawdzic?

tomaszek83
04-10-2013, 10:23
Właściwie uscislajac to zakupiłam gotowy template z quickstartową paczką, którego instalacja odbywała się przez Akeeba backup....

Co to za szablon (nazwa), gdzie kupiony?

difrost
04-10-2013, 10:39
Trochę dziwne, że template jest w jako .jpa.
Zazwyczaj jak kupowałem templaty i był tam quick start był jak standardowa instalka a nie .jpa.

sandrasandra
04-10-2013, 10:43
template: http://themeforest.net/item/goblack-multipurpose-joomla-template/5596136