PDA

Zobacz pełną wersję : Mavik thumbnails wyświetla obrazki "pod" flashem



radwoc
02-10-2013, 14:32
Witam wszystkich,

szukałem, jednak nie znalazłem odpowiedzi na forum na następujący problem:

na projektowanej własnie stronie znajduje się w bannerze animacja flash,
która po naciśnięciu na miniaturę mavik thumbnail znajduje się na najwyższej warstwie - nie przygasa tak,
jak reszta strony, ale wyświetla się nad (zasłania) lightbox mavika

Próbowałem zmieniać kolejność mavika w sekcji "porządek" dodatków, jednak bez rezultatu.

Proszę o pomoc.

tomaszek83
02-10-2013, 14:36
Próbowałem zmieniać kolejność mavika w sekcji "porządek" dodatków, jednak bez rezultatu.

To nie ma nic do rzeczy. Rozwiązań jest zapewne kilka:
- Zamienić banner flash na np. slider jquery (flash jest przestarzałą technologią),
- popracować z właściwością z-index w klasach które wyświetlają slider.
- Inaczej osadzić flash na stronie.

Bez adresu strony gdzie występuje problem ciężko cokolwiek wnioskować.

radwoc
02-10-2013, 16:12
- Zamienić banner flash na np. slider jquery (flash jest przestarzałą technologią),
- popracować z właściwością z-index w klasach które wyświetlają slider.

Witam
Dzięki za szybką odpowiedź.
- No flash musi zostać... slider jquery też mam.
- zmieniłem z-index, to jednak nie pomogło.

Zauważyłem jednak, że problem ten NIE występuje w przeglądarce Chrome ver. 29.0.1547.66 i Firefox ver. 24 (czyli relatywnie najnowszych) - obie wyłączają animację flash w momencie pojawienia się okna mavika,
a problem pojawia się w Chrome 27.0.1453.116 i "historycznym" Firefoksie 3.6.15.
Czy to może być trop do rozwiązania tego problemu?

tomaszek83
02-10-2013, 21:14
Zapewne to jest problemem, aczkolwiek aby to wykluczyć należałoby sprawdzić działanie strony na różnych konfiguracjach sprzętowo-programowych. Podaj adres strony, wtedy może będzie łatwiej zdiagnozować problem.

radwoc
03-10-2013, 13:02
Przemyślałem Twój pierwszy post. Masz rację. Ajax, webkity, slidery jquery, lightboxy i jeszcze procesorożerny flash;
po prostu przegiąłem, strona muli i mam problemy w ramach różnych wersji tej samej przeglądarki.
Wywaliłem tego flasha i... robię szablon od nowa. Bardzo dziękuję za pomoc.

marian_mk
03-10-2013, 13:40
Flash zawsze bedzie na górze , nie pomoze zadne z-index . Aby flash nie przkrywał innych warstw nalezy we flashu zdefiniowac parametr vmode=transparent