PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas pierwszego kroku konfiguracji



alvi1989
02-10-2013, 23:10
Witam, dziś pobrałem najnowszą wersję Jooma 3.1.5. Na Pc mam zainstalowany wirtualny serwer webserw, na którym próbuję uruchomić Joomla.
Od razu na pierwszym etapie mam problem ponieważ nie spełniam jednego warunku a dokładnie Rejestracja zmiennych globalnych - Nie. W załączniku screen z błędem.
Prosiłbym o jakąś podpowiedź co do problemu :) Z góry dzięki.

palyga007
02-10-2013, 23:25
php.ini register_globals na tak

alvi1989
02-10-2013, 23:33
miałem register_globals on zmieniłem na on i jest ok :) Dzieki

czarne_chmury
19-10-2013, 14:42
witam, wpisuje w php.ini register_globals = on i nie działa, nie można zainstalować

palyga007
19-10-2013, 14:47
Witam,
W swojej poprzedniej wypowiedzi popełniłem błąd .
Prawidłową wartością dla zmiennych globalnych jest NIE.
Nie wiem dlaczego, podpunkt ten został zaznaczony na czerwono, a ja przyznaje się, że bez głębszego zastanowienia podałem rozwiązanie jako zmianę na tak.
Zostanie to poddane analizie.

Pozdrawiam.

czarne_chmury
19-10-2013, 14:54
ja już nie wiem w końcu jak ma być, wpisuje on nie dizała wpisuje off też nie działa

zwiastun
19-10-2013, 15:04
Komunikat Tak na zielonym tle oznacza, że ustawienie jest zgodne z wymaganymi przez Joomla, komunikat Nie na czerwonym tle oznacza, że nie jest zgodne z wymaganiami Joomla.
Register globals musi być ustawione w pliku php.ini na OFF (rejestracja zmiennych globalnych wyłączona - włączenie rejestracji zmiennych globalnych już od dawna uznawane za ustawienie wysoce niebezpieczne. W domyślnych ustawieniach PHP jest od dawna wyłączane. Jeśli gdzieś na jakimś serwerze administrator je włączył, to bez względu na wyjaśnienia - moim zdaniem - z takiego serwera należy, czym prędzej uciekać. Włączenie rejestracji zmiennych globalnych nawet dla jednego konta na serwerze współdzielonym stwarza potężne zagrożenie dla wszystkich innych kont.
Zatem tymczasem w php.ini wpisujesz: register_globals = off, a w miarę możliwości czym prędzej zmieniasz serwer.

Dopisane
Teraz dopiero zauważyłem, ze działasz na serwerze lokalnym. Zatem uwaga o zmianie serwera nie ma sensu, chociaż...
Dlatego polecamy korzystanie z pakietu JAMP. Wydatek 15 zł to nie jest majątek, a co najmniej przez rok-półtora masz - bez zbędnych kombinacji - odpowiednie środowisko.

czarne_chmury
19-10-2013, 17:10
dzięki, pomogło zwrócenie sie do administratora serwera.