PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie artykułów i opcje rozszerzone modułów



mik1
04-10-2013, 11:01
Witam, wyprodukowałem swój pierwszy szablon dla joomli 3.x Oczywiście tak samo jak przechodziłem z 1.5 na 2.5, do nowej wersji używałem starych plików modyfikując, dostosowując do wymagań aktualnej wersji.
Czuję, że czegoś znacząceg zabrakło tym razem.

Problemy:

Problem z ustawieniem artykułów wyróżnionych (strona główna) w trzech kolumnach w edycji menu wprowadzam odpowiednie wartości ilość nadrzędnych, ilość kolumn...
Efekt - w kodzie html artykuły zostają oznaczone klasami kolumn, ale jakby zabrakło arkusza styli, który by te klasy ustawił w rzędzie, i artykuły wyświetlają się jeden pod drugim.
Próbowałem po drodze zlinkować z innym plikiem css - system.css, ale tam nie ma zbyt wiele kodu.
Opcje rozszerzone modułu: możliwość określenia poziomu i klasy nagłówka (doskonałe), po zapisaniu innych wartości, zmiany nie zostają wprowadzone. W dalszym ciągu tytuł modułu to zwykły h3.
Wreszcie przypisanie modułu do pozycji menu. Cel - wyświetlić moduł wyłącznie na stronie głównej. W przypisaniu modułu do pozycji menu - tylko na zaznaczonych - str. główna. I owszem kiedy używamy linków z menu to na żadnej stronie nie wyświetla się moduł po za główną. Jednak kiedy nawigujemy ze str. głównej po artykule czytaj więcej moduł zostaje na następnej podstronie.


Happy Joomla Day !

mik1
04-10-2013, 12:34
Ad. 1 znalazłem rozwiązanie: za ustawienia artykułów w kolumnach odpowiada klasa .row-fluid, wiem, że to pujście na łatwiznę, ale wystarczyło przekopiować wprost z gotowego templatu z arkusza css style, które określają reguły dla klasy .row-fluid, i teraz aktualności ustawiają się grzecznie w jednym rzędzie :)