PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja joomla,katalog instalacyjny?



m-blue
08-02-2007, 20:20
Witam,
moze ktos doradzic w temacie - juz dosc dlugo ( sam sie dziwie ze az tyle wytrzymalem) siedze i probuje odpalic joomle.
wrzucilem na serwer, odpalilem, dochodze do konca ekranu, jest zeby usunac w calosci katalog instalacyjny, pozniej kod do pliku configuration.
plik configuration.php utworzylem, ma pelne prawa ( odczyty zapisy itp),i co nie klikne to nie moze wysw. strony.
moze ktos wyprowadzi mnie z bledu - katalog instalacyjny zwie sie installation? nic nie daje jego usuniecie ( zmiana nazwy) jesli go zostawie, to po odpaleniu uruchom albo admin , mam znow poczatek instalacji...
bede wdzieczny jesli ktos moze cos doradzic, chetnie na gg ( 2200099) , bo post po poscie troche zejdzie... pewnie jakas ****************************a.
bede wdzieczny za pomoc.
pozdrawiam
michal

m-blue
08-02-2007, 20:26
A tak wyglada okno testowe czy jak to tam nazwac;)


PHP: wersja >= 4.1.0 Tak
- - obsługa kompresji
zlib dostępne - -
obsługa XML dostępne
- dostępne
configuration.php - obsługa MySQL dostępne
configuration.php zapisywanie niemożliwe
W tym przypadku możesz kontynuować instalację. Gdy proces instalacji zostanie zakończony, kreator instalacji wy¶wietli wszystkie zmienne konfiguracyjne.
Skopiujesz je do pliku configuration.php i prze¶lesz na serwer do głównego katalogu. Katalog tymczasowy zapisywanie możliwe /tmp

Rybik
08-02-2007, 21:16
zwykle robie tak: przed instalacja tworze pusty plik configuration.php z prawami 755 i to wystarcza
ewentualnie: nie robie pliku przed isntalacja tylko wtedy kiedy instalator podaje mi kod

m-blue
08-02-2007, 21:20
zwykle robie tak: przed instalacja tworze pusty plik configuration.php z prawami 755 i to wystarcza
ewentualnie: nie robie pliku przed isntalacja tylko wtedy kiedy instalator podaje mi kod


a co z tym nieszczesnym katalogiem instal. ktory trzeba usunac? to ten ktory pisalem czy cos pomylilem? usuwasz go po instalacji?

Rybik
08-02-2007, 21:24
Usuwam albo chmoduje na 000 nie da sie go pomylic, czasem ma cyferki , jak instalator mu zmieni nazwe na cyferkowata to potem go nie widzi wiec proces instalacyjny powinien przebiegac bez zaklocen.

wyslij mi na gg namiary na ftpa i serwer tylko migiem bo lece na koncert ;)

m-blue
08-02-2007, 21:29
podaj jakies gg;)

Rybik
08-02-2007, 21:31
http://www.google.com/search?hl=pl&q=rybik+gg+joomla&lr=
:D