PDA

Zobacz pełną wersję : Brak połączenia z bazą danych



traabbit
04-10-2013, 13:17
Witam serdecznie.

Na stronie pojawił się komunikat:
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Wiem, że jest on spowodowany tym, że nie można połączyć się z bazą danych.
Sprawdziłem ustawienia bazy i dane w configuration.php i wszystko się zgadza.

Czy może być jeszcze jakaś przyczyna?

Serwer jest z nazwa.pl

P.S. Znalazłem w głównym katalogu taki "fajny" plik: 669ca154249ffddba9d91b563963f4f3.php

rkonik
07-10-2013, 19:39
A dlaczego pojawił Ci się błąd? Przenosiłeś stronę? instalowałeś? Bo wątpię aby tak sam z siebie bo na nazwie mam sporo stronek i nigdy nie było problemu z połączeniem się z bazą

Gall Anonim
07-10-2013, 20:29
@rkonik
- myślę że twórca wątku powinien:
1. przemianiwać nazwę tego pliku który wskazał chociażby na 669ca154249ffddba9d91b563963f4f3.php_CO_TO_ZA_CZAR T :)
2. sprawdzić poprawność faktycznej konfiguracji pliku configuration.php względem istniejącej bazy w panelu ActivAmin (osobiście zmieniłbym w danej bazie hasło i wprowadził nowe do configuration.php)
3. zmienił nazwę katalogu w którym znajduje się witryna i "przeparkował" do niej domenę wskazującą
================================================== =================================
W zasadzie "opierniczasz" twórcę wątku a nazwa.pl ostatnio odrobinę nie panuje nad oprogramowaniem hostingów współdzielonych (osobiście miałem szereg, przepraw, fałszywe komunikaty, brak mozliwości kasowania plików, katalogów, tak przez ich panel /komunikaty bez sensu/, jak przez powiedmy fillezille /dopiero specjalistyczne oprogramowanie pomogło/, dziwne komunikaty diagnostyczne, itd).
Więc może to wcale nie jego wina?

rkonik
07-10-2013, 20:39
@Gall też tak myślę bo pojawienie się problemu jest spowodowane albo naszą winą albo administrator serwera ma na to wpływ. Najczęściej jest to nasza wina :)
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem nazwy ale ja nie miałem problemów. Na home owszem potrafiłem dostać białej gorączki :)
Mniejsza z tym, poprostu byłem ciekawy co się wydarzyło że pojawił się taki błąd.