PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją j. polskiego, pluginów itd



MotoMoto
07-10-2013, 00:59
Witam
jestem bardzo nowy w temacie, więc proszę o wyrozumiałość.

Zainstalowałem joomla2.5 i od razu zaczęło się od problemów:zagubiony:

Otóż w momencie gdy chciałem zainstalować wtyczkę j. polskiego otrzymałem info: WARNING: failed to move fail.
7033
I tak samo się dzieje w momencie próby instalacji innych wtyczek.
Po przejrzeniu tematu na forach (tym również) nie znalazłem odpowiedzi i dlatego pytam o rady bardziej doświadczonych kolegów.

Przeglądałem "prawa do katalogów" i okazało się, że wszystkie są niezapisywalne (z wyjątkiem configuration.php, który sam stworzyłem na polecenie podczas instalacji joomla)
7034

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady. Pozdr

palyga007
07-10-2013, 08:14
Rada hmm...
Zacznij od JAMP lub innego "lokalnego" serwera spełniającego wymogi J!. To na pewno ułatwi Ci pracę, powodując jednocześnie, że nie zniechęcisz się problemami nie wynikającymi bezpośrednio z Twojej winy.

A co do problemu z "obrazków" to masz kiepski hosting, oddzielający prawa usera ftp i www. Najlepsze rozwiązanie, zmienić na inny :)

MotoMoto
07-10-2013, 12:47
Dzięki za info.
myślałem, że to ja coś s******yłem przy instalacji:)

generalnie nie chciałbym zmieniać teraz hostingu gdy strona praktycznie jest postawiona i brakuje mi tylko formularza kontaktowego, który wymaga instalacji (której nie mogę zrobić)

Ma ktoś z Was jakieś najmniej kłopotliwe rozwiązanie? Może jest jakaś opcja formularza zintegrowana z joomla o której nie wiem?
Pozdrawiam

(prośba do moderatorów: poproszę o przeniesienie tematu do części poświęconej joomla 2.5 - moja pomyłka)