PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczność Joomla 2.5



frater
08-10-2013, 18:29
Witam!

Mam problem z obsługą wielojęzyczności w Joomla 2.5

- aktywowałem dodatek
- umieściłem moduł
- dodałem 2 artykuły w 2 różnych językach
- dodałem 2 języki

Problem jest taki, ze moduł nie działa jak należy.
Moduł wyświetla się na stronie, ale nie wyświetla flag w trybie graficznym a w trybie listy pokazuje pusta listę.

Możliwa jest zmiana języka jedynie na sztywno - tzn wpisując link z końcową (w moim przypadku) /pl/ lub /uk/
Jednak nie mogę kontrolować tego z poziomu modułu...

Proszę o pomoc!

Gall Anonim
08-10-2013, 20:07
@frater - szukajka albo wiki - poruszane wielokrotnie, opisywałem osobiście wielokrotnie, dobrze opisane na wiki - nie mam najmniejszej ochoty pisać tego samego po raz kolejny.
Pzdr

frater
08-10-2013, 20:12
Tak robiłem wg wiki, ale nie pomogło. Szukałem dużo zanim napisałem.

Gall Anonim
08-10-2013, 20:49
W takim razie proszę abyś opisał krok po kroku co zrobiłeś - a ja pozwolę sobie się do tego ustosunkować.
Ty pracujesz - ja tylko podpowiadam.
Myślę że to uczciwa propozycja.

frater
08-10-2013, 20:54
1. Włączyłem odpowiedni dodatek
2. Dodałem 2 menu jedno angielskie drugie polskie
3. Dodałem 2 moduły menu - jeden pl drugi ang
4. Dodałem 2 artykuły - w zakładkach zapisałem żeby jeden był angielski drugi polski
5. Dodałem moduł wielojęzyczności na stronę

Gall Anonim
08-10-2013, 21:51
No to masz lekturkę na dobranoc i naucz się posługiwać szukajką - bo coś kiepsko ci jednak idzie. - to jest kolejna przeklejka tekstu
"a. wykonuję czystą instalację Joomla 2.5

b. instaluję z poziomu zaplecza administratora paczki językowe dla języków używanych do treści strony - standardowa instalacja tak jak rozszerzenia przez instalator - w Twoim przypadku zapewne tylko język polski kóry dostępny jest tutaj (http://joomlacode.org/gf/project/jtranslation1_6/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5681) - inne paczki językowe tutaj (http://joomlacode.org/gf/project/jtranslation1_6/frs/?action=index)

c. ustawiam domyślny język użytkowy zaplecza - w Twoim przypadku zapewne polski

d. ustawiam język domyślny frontu strony - Twoja decyzja ale zapewne polski

e. tworzę języki treści // menu górne rozszerzenia=>języki=>języki treści (/administrator/index.php?option=com_languages&view=languages) - domyślnie jest tylko angielski resztę trzeba utworzyć - opis w chmurkach podpowiedzi albo przez analogie do języka angielskiego

f. włączam dodatek System - Filtr języków (administrator/index.php?option=com_plugins&view=plugin&layout=ed it&extension_id=422) i konfiguruję /skojarzone pozycje menu ustaw na tak - reszta według Twojego uznania)

g. włączam dodatek System - kod języka (/administrator/index.php?option=com_plugins&view=plugin&layout=ed it&extension_id=436)

h. tworzę nowe menu dla języka polskiego z elementem analogicznym do domyślnej strony startowej (czyli taki sam) i ustawiam język wyświetlania na polski oraz zaznaczam jako stronę domyślną w konfiguracji elementu poniżej bodajże wybranego języka - w efekcie mamy domyślną stronę startową dla języka polskiego

i. tworzę nowe menu dla języka angielskiego z elementem analogicznym do domyślnej strony startowej w standardowym mein menu (czyli taki sam) i ustawiam język wyświetlania na angielski oraz zaznaczam jako stronę domyślną w konfiguracji elementu poniżej bodajże wybranego języka - w efekcie mamy domyślną stronę startową dla języka angielskiego i po prawej stronie w konfiguracji elementu menu masz skojarzenie z innym elementem menu - tutaj łączę ze stroną domyślną dla języka polskiego (innych języków)

j. kolejne języki przez analogię do punktu h oraz i

k. idę do modułów i tworzę moduł przełącznik języka, konfiguruję, oznaczam pozycję, daję dla wszystkich języków i wszystkich stron (chyba że chcesz innczej) i publikuję. /administrator/index.php?option=com_modules - górny róg i biały krzyżyk na pomarańczowym kółku = Utwórz

l. tworzę moduł menu dla języka polskiego, wybieram menu polskie, pozycję oraz strony na których ma się pojawiać (zazwyczaj na wszystkich) i konfiguruję wyświetlanie tylko dla języka polskiego. /index.php?option=com_modules - górny róg i biały krzyżyk na pomarańczowym kółku = Utwórz

m. tworzę moduł menu dla języka angielskiego, wybieram menu angielskie, pozycję oraz strony na których ma się pojawiać (zazwyczaj na wszystkich) i konfiguruję wyświetlanie tylko dla języka angielskiego. /index.php?option=com_modules - górny róg i biały krzyżyk na pomarańczowym kółku = Utwórz

n. pozostałe języki przez analogie do punktów l oraz m

o. moduły w zależności od potrzeb tworzę albo w wersjach językowych dla danego języka (n.p. własny html zawierający slogan) albo w jednej wersji dla wszystkich języków - n.p. statystyki, logowanie itd

p. z elementami menu jest tak że tworzę w każdym menu dla każdego języka takie same elementy tylko dostosowane i pokazywane dla danego języka

r. z artykułami jest tak samo jak z elementami menu danego języka - każdy artykuł występuje w wersjach językowych używanych na stronie lub oczekiwanych (nie zawsze i nie wszystko jest używane dla wszystkich języków)"
Dobranoc

frater
08-10-2013, 23:50
Dziękuje, bardzo przyjemny i szczegółowy poradnik. Na pewno komuś w przyszłości się przyda.
Jednak źle zrozumiałeś mój problem.

U mnie wielojęzyczność działa. Jedynie moduł przełączania flag nie wyświetla informacji o dostępnych językach. - tu mam problem.
Jak już wspomniałem mogę zmienić język podając za ukośnikiem /pl/ i wtedy mam wszystko po polsku. Domyślnie mam angielski.
Jednak moja lista przełączania języków nie działa.

Oto screny, co mogłem zrobić źle?

http://s4.ifotos.pl/mini/Beztytuup_nssrqxs.png (http://ifotos.pl/zobacz/Beztytuup_nssrqxs.png/)

Gall Anonim
09-10-2013, 00:36
@frater
- po pierwsze - u ciebie wielojęzyczność nie działa (tak jak powinna bo coś spartoliłes)
- po wtóre poradnik był napisany dawno temu
- po trzecie jest na forum i został przeklejony po raz kolejny
- po czwarte zrozumiałem cię dobrze
- po piąte spraw mi przyjemność i wydrukuj sobie na kartce tenże poradnik po czym użyj go jako listy z punktami do odznaczenia jako wykonane i zrób to krok po kroku a znajdziesz swój błąd o ile zrobisz to dokładnie (wnioskując z twojego pierwszego postu i fotek to już na początek widać dwa błędy ale może być ich więcej więc racz skorzystać z tego co dostałeś)

frater
09-10-2013, 00:56
Wierz mi, ale analizowałem to wielokrotnie, zresztą nie tylko Twój poradnik, ale inne poradniki w tym wideoporadniki.
Walczę z tym od rana i sporo walczyłem zanim postanowiłem napisać posta.
Powtarzałem te czynności od początku. Wyłączając wszystkie dodatki i moduły.
Nie wiem o jakich błędach mówisz, ale być może popełniam je będąc utwierdzony w tym, że wykonuje to dobrze?
Jeśli nie chcesz mi powiedzieć to może wskazówka?
Mogę robić wielokrotnie Twój poradnik, ale w czym mi to pomoże, skoro robię to po raz n-ty używajac co rusz innego źródła w nadziei, że tym razem się uda.
Skoro tak piszesz to na pewno nie działa mi moduł z powodu błędu, który popełniłem. Problem w tym, że nie wiem iż błąd, który za każdym razem muszę popełniać jest błędem...

frater
09-10-2013, 20:06
Litości, już drugi dzień przy tym spędzony doprowadza mnie do depresji.
Nawet nie mam pojęcia co mogę robić źle...

frater
11-10-2013, 22:33
Udało mi się rozwiązać problem. Piszę dla potomnych.

Filtr języków - ustawiamy w opcjach na filtr przeglądarki.
Kod języka - ten moduł musi być wyłączony.