PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla w nazwa.pl :/



czoko
09-02-2007, 02:03
Witam. Jestem poczatkujący jesli chodzi o Joomle, ale nie spodziewalem sie problemow juz na samym poczatku. Kupilem serwer w nazwa.pl ; wgralem joomla_1011+Admin-pl na FTP, i co sie okazuje? Nie dziala. Nie generuje sie instalka. Tzn. Generuje sie, ale sam adres... a wyskakuje brak pliku... :[404] File Not Found : Plik nie istnieje. Podany w zapytaniu URL installation/index.php nie został odnaleziony na tym serwerze.

POMOCY :eek:
http://www.fotostars.pl/errordocs/dot.gif

szuman
09-02-2007, 05:23
Dziwne... Wgraj jeszcze raz pliki, bo może coś się nie wysłało, chmody 755 dla katalogów i 644 dla plików i nie wiem co jeszcze, bo działać powinno i musi

fanti
09-02-2007, 09:32
Skasuj index.html

Dende
09-02-2007, 10:26
ja z serwerem nazwa.pl mialem o tyle problem, ze zamiast "localhost" musialem wpisac sql.mojadomena.nazwa.pl
ewentualnie przy bazie MySQL5 sql.mojadomena.nazwa.pl:Port

andrzej61
10-02-2007, 20:22
Coś chyba żle wgrałes Joomlę. Nie wgrałes czasem całego katalogu z joomlą. ? to trzeba zawartość katalogu a nie cały katalog.
Zresztą trudno zgadnąć ale wydaje sie to błąd z twojej strony. Po wgraniu i wejściu na adres strony przeglądarka automatycznie odnajduje takie pliki jak index.html czy index.php. Wygląda na to żżże ich tam nie ma bezpośrednio w Twoim katalogu głównym na nazwa.pl

Krystek_82
13-02-2008, 06:31
Witam mój porblem polega na tym, że założyłem dwie domeny na jednym serwerze w osobnych katalogach. Document Root ustawiłem na katalog na który wskazuje domena. Wgrałem do tego katalogu pliki joomla i po wpisaniu w przeglądarce adresu domeny wyskoczyło okienko z nazwa.pl, że pod tym adresem nie ma jeszcze serwisu www. Jestem początkujący. Nie wiem co robie nie tak. Jak to wszystko dobrze skonfigurowac?

inkos
13-02-2008, 12:44
Witam mój porblem polega na tym, że założyłem dwie domeny na jednym serwerze w osobnych katalogach. Document Root ustawiłem na katalog na który wskazuje domena. Wgrałem do tego katalogu pliki joomla i po wpisaniu w przeglądarce adresu domeny wyskoczyło okienko z nazwa.pl, że pod tym adresem nie ma jeszcze serwisu www. Jestem początkujący. Nie wiem co robie nie tak. Jak to wszystko dobrze skonfigurowac?
Jeśli tą domenę skonfigorowałeś minutę wcześniej to poczekaj chwilkę aż odświeży się któryś z serwerów DNS a wtedy nie będziesz miał już komunikatu nazwa tylko uruchomi się instalator Joomla. Ewentualnie wyczyść cache swojej przeglądarki. :)

Krystek_82
14-02-2008, 07:34
Instalator odpalił po wyczyszczeniu cache. Dziękuje

bluetychy
04-07-2008, 13:46
Dende jestes wielki .. niby nowy a jako jedyny udzielił odpowiedzi na dziesiątki tych samych, ale co raz liczniejszych pytań, i jako jedyny zamiast odsyłac do "innych podobnych" topików napisał co trzeba zrobić ..

od 2 dni po kilka godzin przeszukalem dziesiątki jak nie i setki postów na rozwiazanie problemu "Dlaczego joomla nie instaluje mi sie pod MySQL 5".Mianowicie po 1 kroku instalacji i wpisaniu danych serwera mysql wyrzucało na stronę błędu o kilkunastu linjkach związanych z blędami z mysql itd..
.. nikt do tej pory nie napisał w zadnym z postów w ktorych przeciez wiele ludzi pytało że trzeba dopisac inny port na końcu adresu serwera MySQL..

dzieki jeszcze raz , uratowałes mi życie chłopie :)

Michael_23
04-07-2008, 18:16
.. nikt do tej pory nie napisał w zadnym z postów w ktorych przeciez wiele ludzi pytało że trzeba dopisac inny port na końcu adresu serwera MySQL..

Może ci "inni" gdzie indziej hostują swoje Joomle i nie muszą wpisywać portów, tylko po prostu adres bazy

bluetychy
04-07-2008, 23:04
owszem, kierowałem wypowiedz o tych którzy poruszali tu wątki związane z Joomla + nazwa.pl
Swoją drogą, ładnie urządzili ludzi ..
(...)Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 3 lipca 2008 r. na serwerach NetArt zostaje
wyłączona możliwość zakładania nowych baz danych MySQL w wersji 4.1.
Jednocześnie informujemy, że NetArt zapewnia utrzymanie istniejących baz
danych MySQL 4.1 do 17 listopada 2008 r. Po tym terminie na serwerach
utrzymywanych w NetArt nastąpi aktualizacja wszystkich baz MySQL 4.1 do
MySQL do wersji 5.0.

Zmiany spowodowane są zakończeniem wsparcia MySQL 4.1 przez MySQL AB
oraz zwiększeniem bezpieczeństwa i stabilności pracy Państwa usług.

Dodatkowe informacje na temat niekompatybilności i różnic pomiędzy MySQL
4.1 i MySQL 5.0 znajdują się na stronach pomocy:

http://nazwa.pl/pomoc-niekompatybilnosci-miedzy-MySQL5-i-MySQL4.html

Prosimy o aktualizację Państwa oprogramowania do 17 listopada 2008 r.

Zapraszamy do korzystania z usług NetArt. (...)
juz to widze jak wszyscy poprzenosza bazy danych z MySQP 4 na 5 .. juz lepiej zrobić stronę od początku ..

Venger
05-07-2008, 21:19
No właśnie - mi też to przyszło. Mam tam dwa serwisy Jedną Joomlę a drugą z MOODLEm i teraz kurcze nie wiem czy kosić wszystko i stawiać na nowo w czasie urlopu czy też poczekać i się modlić aby nie pierdutło przy tych ich konwersjach. Gdyby jeszcze była możliwość samodzielnej konwersji jakimś przyciskiem (na testowych bym se popróbował) ale nie - można tylko założyć nowe bazy ver 5...
Chyba wpierw zadzwonię do nich...