PDA

Zobacz pełną wersję : Wstawianie postow z forum(dzial newsy) na strone glowna.



Szalona13
11-10-2013, 17:18
Witam,

czy wie ktos jak polaczyc dany dzial z forum do modulu component gdzie pojawialy by sie wszystkie posty na stronie glownej. Zamiast pisac standardowe artykuly, chce to robic poprzez forum, zeby ludzie mogli odrazu tam komentowac.

AndiC
11-10-2013, 17:41
Gdzie widziałeś taki sposób pisania artykułów? Jak to będzie wyglądać? Zapewne strona i forum będą miały różne formatowania.
Wszędzie stosowana jest odwrotna hierarchia. Piszesz arta na stronie a dodatek dubluje go do odpowiedniego działu na forum. Dodatkowo pod artykułem jest link do forum i do komentarzy.
W Joomla 1.5 korzystałem z takiego dodatku, niestety nie pamiętam już jego nazwy.

Szalona13
11-10-2013, 17:44
Do konca nie wiedzialem jak to dziala. Czy to post z forum jest wysylany na strone czy na odwrot. Dzieki za odpowiedz.


@Edit: Zmylilo mnie to, bo kiedys uzywalem roznych for i byla tam wtyczka portal. Dawala ona wlasnie opcje wstawiania postow na glownej stronie z wybranego dzialu. Jezeli dziala to na odwrot w Joomli to sie dostosuje.

AndiC
11-10-2013, 18:27
Tutaj masz spis dodatków (http://www.kunena.org/docs/Kunena_Add-ons) do forum Kunena, Ciebie zainteresuje ten pierwszy.
Jeśli oczywiście masz zainstalowane to właśnie forum.
Z forum na stronę też się da, ale nie do artykułu a do jakiejś pozycji modułu, np. zajawki tematów popularnych, lub najnowszych.

Szalona13
11-10-2013, 19:01
Czyli jezeli chce zrobic tak jak pisalem w pierwszym poscie to musze stworzyc odpowiedni modul. Potem przypisac do niego jakis dzial na forum, ale czy bede mial mozliwosc np. wyswietlania 3-4 ostatnich postow ? Ciekawi mnie ta opcja, bo wtedy bym mogl stworzyc grupie newsmanow i oni by mieli prawa tylko do pisania newsow, nie bawienie sie w panelu admina.

AndiC
11-10-2013, 19:30
http://www.kunena.org/ ten środkowy dolny moduł to właśnie przykład tematów z forum.

bo wtedy bym mogl stworzyc grupie newsmanow i oni by mieli prawa tylko do pisania newsow, nie bawienie sie w panelu admina.
Po co mają wchodzić do panelu admina?, niech dodają artykuły z poziomu strony głównej, tylko daj im taką możliwość.

Szalona13
11-10-2013, 19:59
Ok. Dzieki za info !