PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją szablonu w Joomla 2.5 wykonanego w Artisteer 4



bartec
12-10-2013, 13:10
Witam,

Na wstępie zaznaczam, że dopiero zaczynam przygodę z Joomla! a wynika to z chęci wykonania samemu strony domowej mojej firmy oraz w dalszej perspektywie e-sklepu na Virtuemart.
Do tej pory poradziłem sobie z instalacją Joomla na serwerze lokalnym (Wampserver) i kilku dodatków. Nie było z tym większych problemów. Wszystko instalowałem z pakietu zip.
Problem pojawił się gdy chciałem również w ten sposób zainstalować wykonany samodzielnie szablon w Artisteer 4. Po kliknięciu "wczytaj plik" w instalatorze system zwraca błąd:


JInstaler::Instalacja: nie można odnaleźć pliku instalacyjnego XML

Dodam, że szablony ściągnięte z różnych stron instaluje bez problemu, natomiast szablony wyeksportowane z Artisteera (nawet gotowce bez żadnej ingerencji) nie chcą się zainstalować.

Szukałem na forum ale bezskutecznie. Zdążyłem się jedynie zorientować, że są tu magicy, którzy potrafią z Joomla zrobić wszystko.
Dlatego proszę o wskazówki co może być przyczyną niepowodzenia instalacji szablonu z Artisteer'a.

Tor_
12-10-2013, 14:40
Bez pliku XML nie zainstalujesz tego szablonu dlaczego ? poczytaj tutaj (http://docs.joomla.org/Creating_a_basic_Joomla!_template) .Jaka to dokładnie wersja Artisteera ? Rozpakuj paczkę z szablonem i zobacz czy plik XML jest tam fizycznie , Jeżeli jest ( w co wątpię) to wrzuć rozpakowane pliki do katalogu z jomla do folderu "tmp" i na zapleczu zainstaluj ->instaluj z katalogu

bartec
14-10-2013, 12:18
Dzięki za linka do artykułu. Zrobiłem tak: w edytorze (x)html stworzyłem plik .xml (skopiowałem go z artykułu, który mi życzliwie podesłałeś i zapisałem w formacie .xml), wrzuciłem do folderu z rozpakowanymi plikami wygenerowanymi przez Artisteer i wszystko razem spakowałem z powrotem do zip. Po próbie instalacji z pakietu kolejny error - brak php. Zrobiłem podobnie jak z xml'em.
Po kolejnej próbie instalacji - brak css. Tu brak mi znajomości i czasu na tworzenie css'ów w edytorze, jednak zastanawia mnie dlaczego Artisteer automatycznie nie generuje tych wszystkich plików?
Szablon tworzę w Artisteer 4.1.0.59861 Edycja Domowa lub Akademicka.
Dodam, że przesłałem szablon Artisteera kumplowi, który bez problemu zainstalował go z pakietu na joomla. Szablon nie był spakowany, kumpel zrobił to sam, ale to chyba nie ma znaczenia...

Po rozpakowaniu zipa wygenerowanego przez Artisteer'a otrzymuję następujące pliki:
- .html do każdej strony
- foldery: images, strona-glowna
- trzy pliki jscript
- trzy pliki txt z css.

tyle. Żadnych .xml, php ani css.

Jeżeli przychodzi Ci kolego jakieś rozwiązanie, będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam.

- - - Updated - - -

Ok. chyba wiem o co chodzi. Muszę mieć Artisteer Standard Edition żeby móc eksportować bezpośrednio do joomla. Trochę mi wstyd...

Tor_
14-10-2013, 12:23
Podeślij mi na PW. plik artx projektu który zrobiłeś wygeneruje Ci ten szablon

bartec
14-10-2013, 17:05
Dziękuję. Przeinstalowałem Artisteera z wersji domowej na Standard. Dzięki temu mogę eksportować szablon do Joomla (wcześniej tej opcji nie było i eksportowałem po prostu jako stronę www). Teraz wszystko działa. Zip z pakietu instaluje się bez problemu. Dzięki za chęć pomocy.

souacz
15-10-2013, 05:33
Przeinstalowałem Artisteera z wersji domowej na Standard
nowy torrent lepszy? :podstep:

Pytam bo licencję standard trzeba kupić osobno, różnica wynosi 80$. O nic, Broń Boże, Cię nie oskarżam....

A potem ludziska tworzą tematy "google wycofało moją stronę klasyfikując ją jako zarażoną, ratunku!!!!"
Widziałem też na forach wpisy gości, którym taka wersja Artisteera uczyniła z ich komputera pięknego i bardzo pracowitego składnika botneta.