PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabezpieczyć stronę przed wirusami



madman85
12-10-2013, 16:13
Cześć
Mam problem z ciągłymi atakami na moją stronę, najczęściej złośliwe pliki są wgrywane do katalogu głownego joomli (można je rozpoznać po dziwnych nazwach często pojawia się plik "wp-config.php") albo modyfikowane są pliki samej Joomli. Jak się przed tym zabezpieczyć?

Czy są jakieś skrypty, które mogłyby zablokować zapisywanie złośliwych plików lub dodawanie złośliwego kodu do moich plików?
Czy zainstalowanie modułów takich jak: RSFirewal lub Admin Tools może pomóc w zabezpieczeniu strony?
Może macie swoje sposoby na ukrycie/zabezpieczenie plików Joomla, które moglibyście mi zdradzić?
Dodam że moja witryna jest na hostingu nazwa.pl - jakoś nie za bardzo im ufam, już kilka razy zmieniałem hasła do ftp i bazy danych ale to nic nie pomaga
proszę o pomoc!

Bazyl
12-10-2013, 16:32
Hej,

Na wiki masz opis -->> witryna po włamaniu.
Trzeba zrobić wszystko, krok po kroku...


już kilka razy zmieniałem hasła do ftp i bazy danych ale to nic nie pomaga
Możesz zrobić wszsytko z opisu na wiki, a później zainstalować skradzony komponent, który zawiera złosliwy kod i... masz to samo :)

Profilaktyka, profilaktyka, profilaktyka...
RSFirewall polecam, ale nic nie zastapi myślenia...

Gall Anonim
12-10-2013, 21:54
Dodam że moja witryna jest na hostingu nazwa.pl - jakoś nie za bardzo im ufam, już kilka razy zmieniałem hasła do ftp i bazy danych ale to nic nie pomaga
1. czy miałeś zmiany w bazach danych?
2. skąd przekonanie że włamanie poszło po ftp?
3. jakiego klienta ftp używasz?
4. jakie masz zabezpieczenie komputera?
5. jak zostały usunięte/naprawione efekty dotychczasowych włamań
Admin Tools i RS Firewall to nie moduły tylko komponenty.
Nie lubię nazwa.pl ale myślę że problem leży po twojej stronie a nie ich - miałem z nimi szereg przejść ale nigdy w zakresie włamań na strony.
Pzdr