PDA

Zobacz pełną wersję : K2 wklejanie tekstu artykułu z Microsoft Word.



maxym
12-10-2013, 19:49
Mam problem z użytkownikami. Wklejają teksty "swoje artykuły" bezpośrednio z Microsoft Word / Open Office. Przenosza przy tym wszystkim swoje kodowanie rozmiar czcionki i rodzaj czcionki.
Regulamin nie zdaje sprawy. Indywidualne wysyłanie informacji do każdego z osobna jest dość małoskuteczne.
Macie jakiś pomysł - jak to rozwiązać aby tekst był zapisywany bez dodatkowych znaków kodowania ?

Gall Anonim
12-10-2013, 21:18
Naturalnie
- edytor TinyMCE po przełaczeniu w konfiguracji dodatku na pracę w opcji rozszerzonej ma taką fajną ikonę W (niebieską - jak edytor Word) - jest to narzędzie służące do wklejania tekstów z worda.
Pzdr

maxym
12-10-2013, 23:21
Gall, tę ikonkę widziałem jednak ludzie z niej nie korzystają.
To jest portal z wierszami. Wiersze wklejają często osoby starsze które nie znają się na obsłudze komputera.
Myślałem o tym czy nie dałoby się zachować czegoś takiego jak code miror, jednak tam jest problem z zachowaniem <br> - wkleja wszystko w jednej linijce.

tomaszek83
12-10-2013, 23:31
Wyłącz im edytor, szybko się nauczą.

A tak na poważnie to w JCE jest chyba opcja czyszczenia znaczników MS Word przy wklejaniu.

Gall Anonim
12-10-2013, 23:39
@maxym - nic prostszego - skoro nie chcą skorzystać z dobrodziejstw "inwentarza" zainstaluj im System - AntiCopy (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-access/content-protection/17001?qh=YToxOntpOjA7czo4OiJhbnRpY29weSI7fQ%3D%3D)
i wówczas wyłączy się im prawy klawisz myszy oraz opcja ctrl+v - więc "..upa Blada" - nie wkleją skopiowanego tekstu :lol:
Pzdr

maxym
13-10-2013, 11:30
hej, dzięki za pomoc.
Będę działać.
pozdrawiam :)

maxym
23-10-2013, 23:42
Słuchajcie, sprawa wygląda tak że nie ma sposobu na trola. Spędziłem bardzo dużo na sprawdzaniu tych edytorów. Nie istotne czy jck, jce itp. Działają częściowo.
Ktoś może wrzucić tekst bardzo szybko i bardzo prosto "zaznaczony podświetlony tekst przeniesie do okienka edytora"
Dziwnym trafem tekst przenoszony z Firefoxa jest bardzo ładnie zamieniany w edytorze natomiast z Chrome edytor joomla przejmuje całe kodowanie z Microsoft Word - to jest na prawdę ciekawe dlaczego przeglądarka wpływa na "czyszczenie kodu"

mjmartino
27-10-2013, 17:47
Zainteresuj się taka opcją w JCE jak:
Microsoft Word Cleanup zmień na allways
Remove All Spans
Remove Attributes

maxym
27-10-2013, 20:43
mam to jednak w chrome nie w pełni to działa.

Gall Anonim
27-10-2013, 22:24
To włącz im w ustawieniach tak w JCE, jak i filtrach czyszczenie kodu html oraz daj do tego jeszcze dla nich jako odzielnej grupy i już zostanie czysty tekst żeby nie wiem co, tyle że wtedy to już w edytorze nic nie sformatują.

maxym
28-10-2013, 00:21
po pewnym czasie stwierdzam z autopsji że lepiej radzi sobie JCK - (nie wiem czy to jest to samo co JCE czy po prostu JCK lepiej skonfigurowałem) bo zaczął panować spokój na stronie :)
Nie mogłem też wprowadzić całkowitego czyszczenia bo Odstępy pomiędzy wersami są istotne - strona z wierszami :) a osoby które publikowały swoje teksty robiły na prawdę "dziwne rzeczy" :)
Jak na razie jest ok. Dzięki wielkie za pomoc :)