PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - problem SQL - przechowywanie nie powiodło się



Zabolxp
13-10-2013, 13:33
Szanowni uczestnicy forum,

tworzę stronę na Joomla 2.5.14 (rallysport.pl) i pobrałem rozszerzenie K2 2.6.7. Generalnie cały czas na zapleczu przy elementach tego rozszerzenia widnieje błąd w stylu:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/i67060hz/public_html/rallysport.pl/administrator/modules/mod_k2_stats/tmpl/default.php on line 52

Z kolei przy próbie zapisania czegokolwiek, w tym przypadku tagu/etykiety wyskakuje błąd:

TableK2Tag::przechowanie nie powiodło się
Table 'i67060hz_rallysport.rallysport13_k2_tags' doesn't exist SQL=INSERT INTO `rallysport13_k2_tags` (`id`,`name`,`published`) VALUES ('','test','1')

Domyślam się, że trzeba gdzieś zmienić jakieś prawa, dostępy w bazach SQL czy coś? Szukając rozwiązania trafiałem jedynie na rady wyłączania inteligentnego szukania K2, ale to niczego nie zmieniło. Nie ma żadnych błędów, ostrzeżeń związanych z bazą danych na zapleczu Joomla. Proszę o pomoc.

Jola
13-10-2013, 14:43
Nie ma się co domyślać, przecież jest napisane:
Table 'i67060hz_rallysport.rallysport13_k2_tags' doesn't exist

Zabolxp
13-10-2013, 16:04
Niewiele mi to mówi. "Tabela x nie istnieje". Sama się nie stworzy? Mam stworzyć ręcznie serię jakiś tabel? Gdzie? Jak?

Jola
13-10-2013, 23:43
Nie mam jak sprawdzić, ale wydaje mi się, że tabela #__k2_tags jest częścią składową komponentu (niech ktoś, kto ma zainstalowany K2 - sprawdzi i potwierdzi) - więc pytanie dlaczego u Ciebie nie ma tej tabeli - błąd podczas instalacji czy błędne kopiowanie?

pawelSafiStudio
14-10-2013, 08:02
Tak, ta tabela jest integralną częścią K2. Sprawdź czy masz ją także u siebie ? Jeśli nie to być może powstał jakiś problem podczas instalacji. Spróbuj ręcznie dodać tą tabelę.

pawelSafiStudio
14-10-2013, 08:36
W razie czego podaję sql do utworzenia dwóch tabelek dla tagów:


CREATE TABLE IF NOT EXISTS `#__k2_tags` (
`id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`name` varchar(255) NOT NULL,
`published` smallint(6) NOT NULL DEFAULT '0',
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `published` (`published`),
FULLTEXT KEY `name` (`name`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `#__k2_tags_xref` (
`id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`tagID` int(11) NOT NULL,
`itemID` int(11) NOT NULL,
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `tagID` (`tagID`),
KEY `itemID` (`itemID`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;

Zabolxp
15-10-2013, 10:03
Dziękuję za pomoc, choć powyższa przerasta moje umiejętności. Szczęśliwie dla sprawdzenia odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz i teraz obyło się bez żadnych przeszkód. Tak czy inaczje dziwne, czemu wcześniej zainstalowało się źle.