PDA

Zobacz pełną wersję : Wolne ładowanie zaplecza



Azot
13-10-2013, 18:19
Witam

Od wczoraj mam dziwny problem na zapleczu, otóż strona na zapleczu bardzo wolno się wczytuje, choć we frontendzie działa normalnie.
Czy to wina hostingodawcy? Choć z drugiej strony gdyby to była jego wina to prędkość wczytywanie strony we frontendzie byłaby też mocno spowolniona.

Patrykc
14-10-2013, 03:06
W ciemno odpowiem że to wina hostingodawcy (albo duuuużej bazy danych).
Co mogę zaproponować:
- zmienić hosting na szybszy (tu nie podpowiem nic)
- zwiększyć php memory_limit - przyśpieszy i mniej błędów/timeoutów będzie wyrzucać
- przepuścić stronę przez cloudflare
- wywalić zbędne wtyczki (np od google analytics ktore mozna wkleic bezposrednio w kod szablonu)

Frontend się ładuje szybciej i będzie ładował szybciej bo:
- masz domyślnie włączony cache dla frontendu po stronie Joomli -> mniej zapytań do php/bazy
- jak dobrze pokombinowałeś to włączyłeś jeszcze rokbooster'a
- i dodałeś reguły cache'ujące po stronie przeglądarki do .htaccess
- włączyłeś gzip
(- pisałem już o Cloudflare? ;) )

Azot
14-10-2013, 12:44
Hmm...

Nie wiem czy to przypadek ale czy nie ma to związku z tym że w ostatnich dniach na serwerze umieściłem kilka filmów o łącznej wadze 0,5gb? Może przepustowość zbytnio wykorzystana, choć nie sądze.
Php memory_limit zwiękoszny maksymalnie jak się da w moim pakiecie (64M)
Co do zbędnych wtyczek to przeniosłem statystyki piwika na inną bazę, lecz nadal to samo.

A co do frontendu to o dziwno w ciemno zgadłeś wszystko :up:

Jeszcze spróbuje odinstalować niezagospodarowane komponenty jak Acy Mailing i JomSocial. Jak to nie pomoże do będę szukał przyczyny tak jak mówisz u hostingodawcy. Zobaczymy jak strona zachowa się na localhoście.

A co do Cloudflare, to teoretycznie nie spowolni działania strony? Bo serwery hostingu są w Czechach, a CF rozproszy jeszcze ruch, i wcale nie musi lecieć z ich DC w Warszawie, ale to też sprawdzę.

Patrykc
17-10-2013, 00:10
Czechach? Czyżby active24?
Jakieś 10 miesięcy temu postawiłem Klientowi stronę na joomli 2.5 z virtuemart'em. Klient miał wcześniej sklep na jakimś quickcarcie. Quickcart miał hosting właśnie na active24 i stary sklep mu działał dobrze, Joomla + vm właśnie od front jak i backendu działała jak chciała (a i tak poprosiłem o zwiększenie memory limit do bodaj 100m). Działało lepiej ale dalej nie to... Skończyło się zmianą hostingu (na siteground).