PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po migracji



drobny2992
14-10-2013, 13:25
Witam

Wgrałem pliki Joomla 3,1,5 i później zdecydowałem, że lepsza będzie wersja 2,1,14. Wszystki pliki Joomla 3 zgrałem sobie na dysk i wrzuciłem Joomla 2 ale nie działała mi większość komponentów więc chciałem powrócić do wersji Joomla 3,1,5 ale po wgraniu plików Widzę taki błąd:
Fatal error: Call to a member function getBool() on a non-object in /home/mq192975/public_html/components/com_users/controllers/user.php on line 51 gdy chcę otworzyć witrynę i taki błąd:
Fatal error: Call to a member function set() on a non-object in /home/mq192975/public_html/administrator/components/com_login/controller.php on line 38 gdy chcę otworzyć panel admina.

Szukałem w internecie i znalazłem że to wina cookies ale wyczyściłem przeglądarkę i nadal to samo. Jakieś sugestie?

tomaszek83
14-10-2013, 13:29
Jaka to migracja? Wstecz? I dlaczego Joomla 2.1.x? Do nowych witryn zaleca się używać Joomla 3.1.x.

Skoro masz kopię całej witryny pod Joomla 3 (baza + pliki) to skasuj wszystko z serwera i wgraj od nowa Joomla 2.5.x. Migracja w dół którą przeprowadziłeś nie ma prawa działać. Zbyt dużo zmian.

Natomiast jak chcesz wrócić do 3.1.x to odtwórz sobie całą stronę z kopii. Nadpisywanie, zmienianie itp nic nie da. Aha... i rób to na serwerze lokalnym np JAMP. Zdecydowanie ułatwi pracę.

drobny2992
14-10-2013, 13:34
Problem w tym, że nie zrobiłem backupu bazy danych.Wiem, że trochę bez sensu ale myślałem że zadziała :lol: Z problemem błędu na stronie juz załatwiłem. Miałem wyłącony dostęp do strony i po zmianie w configuration.php poszło. Ale nadal nie mogę dostać się na panel admina...

pkosela
14-10-2013, 14:21
Do nowych witryn zaleca się używać Joomla 3.1.x.
Gdzie?

tomaszek83
14-10-2013, 14:27
Nie no zawsze możesz postawić na 2.5.x po czym za niecałe pół roku migrować do 3.x bo dla 2.5 skończy się wsparcie. No ale jak kto woli. Ale nie o tym temat.

pkosela
14-10-2013, 14:39
Temat wypłynął przy okazji, jednak wydaje mi się dość ważny...
Więc będę wdzięczny za wyjaśnienie, bo na razie wydaje mi się, że wprowadzasz tylko zamieszanie sugerując preferowanie (ponawiam: gdzie, albo przez kogo, poza Tobą?) wersji (3,1) określonej wyraźnie jako "przejściowa wersja rozwojowa", zamiast wersji (2,5) opisanej jako "aktualną, wspieraną długoczasowo wersją stabilną".

tomaszek83
14-10-2013, 14:50
Dalszą dywagację proszę prowadzić tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?72696-Joomla-2-5-czy-3-x). W mojej opinii kod Joomla 3 jest już na tyle stabilny że spokojnie można budować na nim witryny produkcyjne. Jeśli uważasz inaczej Twoja sprawa. Każdy ma wolny wybór.