PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie wielu grup użytkowników, przekierowanie grupy do własnej sekcji



flukit
14-10-2013, 14:17
Witam,

Joomla! 3.1.5 Stable [ Ember ] 01-August-2013 14:00 GMT
Posiadam u siebie w serwisie minimum 10 grup użytkowników, potrzebuję zastosować rozwiązanie które umożliwi mi po zalogowaniu przekierowanie użytkownika konkretnej grupy do sekcji przypisanej tylko dla jego grupy.

Rozpiszmy to, przyjmijmy że:
posiadamy 10 grup nazywanych, gr-a, gr-b, gr-c, gr-d ect.
posiadamy 10 odrębnych sekcji tj. np artykółów które są przypisane odpowiednio
art-a jest przeznaczony dla użytkowników gr-a, art-b jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla użytkowników gr-b ect.

potrzebujemy:
aby po zalogowaniu się użytkownik przynależny dla gr-a został automatycznie przekierowany do artykułu art-a, a z kolei gdy zaloguje się użytkownik gr-c zostanie bezpośrednio przekierowany do artykułu tylko jemu przynależnej grupy.

Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?
Kombinuję już pod 6 dni, na wszystkie znane i nie znane mi sposoby, ćwicząc swoją wyobraźnię, rozwijając znajomość języków obcych analizując wpisy na przeróżnych forach, ale nigdzie nie natrafiłem na podobny temat.

Nie chce mi się wierzyć że jest to niemożliwe na naszej joomli.

będę wdzięczny za pomoc

Jola
14-10-2013, 19:26
Witam,
nie wiem jakiego rozwiązania szukasz: gotowca czy umiesz coś zrobić samodzielnie.
Myślę, że tego typu rozwiązania są dostępne - bo nie jest to skomplikoway dodatek.
Przykład (http://pliki.joomla.pl/katalog/artykuly-i-wiadomosci/zarzadzanie-artykulami/uzytkownik-przekierowanie-na-artykul.html) rozwiązania (podobnego) dla Joomla 2.5

KES
14-10-2013, 19:30
Napisz plugin typu user i po zalogowaniu przekieruj go na artykuł który potrzebujesz.

Może ktoś zna jakiś dodatek ja niestety takiego nie znam. Jeżeli słabo znasz się na programowaniu zostaje Ci dział zleceń.

flukit
17-10-2013, 14:25
Hej, dzieki Wam i sorry że wracam do wątku dopiero teraz, taka złośliwość rzeczy martwych.
Robiłem już to z palca aż nagle okazało się że jest już gotowiec.
podaję rozwiązanie dla potomności:
pomocny okazał się dodatek Redirect-on-Login (http://www.pages-and-items.com/extensions/redirect-on-login)
bardzo przyjemne i proste w obsłudze narzędzie które może ułatwić prace i odciążyć klepanie z palca.