PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsza wtyczka do edycji szablonu z Artisteer 4



bartec
14-10-2013, 17:23
Witam,

Zrobiłem samodzielnie szablon w Artisteer 4 i wgrałem na Joomla. Standardowe opcje jednak nie pozwalają mi edytować szablonu w wystarczającym stopniu. Na extensions.joomla jest ponad 7000 rozszerzeń, więc znalezienie tam odpowiedniej wtyczki zajęłoby mi wieki... Zainstalowałem ostatnio Gantry Framework i Template ale tu nie ma możliwości edycji szablonów z Artisteera.

Proszę o podanie nazwy wtyczki joomla (jeżeli taka istnieje), która pozwoli mi poskładać szablon do kupy i jest najbardziej kompatybilna z Artisteerem.

AndiC
14-10-2013, 17:58
Czegoś tu nie rozumiem, wydałeś kupę kasy żeby sobie zrobić jeden szablon taki który będzie Tobie pasował.
To co jeszcze chcesz modyfikować ??
Najlepszy edytor do Twojego szablonu to właśnie Artister, ale może źle zrozumiałem bo nie napisałeś do czego ten edytor ma być.

bartec
14-10-2013, 19:26
Kwestia pieniędzy jest tu naprawdę nieistotna - zarobiłem je uczciwie.
Artisteer nie nadaje się do ostatecznej edycji szablonu ponieważ ten sam szablon wygląda zupełnie inaczej w Joomla!
Spotkałem się z szablonami pisanymi pod Gantry Framework. Wówczas można je dość swobodnie edytować nie znając css'a, php ani xhtml'a. Czy są wtyczki do joomla, które nadadzą ostateczny wygląd stronie importowanej z Artisteera? Wierzę, że są tacy, którzy tworzyli szablon tak jak ja i poprawiali go w Joomla!

Gall Anonim
14-10-2013, 19:40
ponieważ ten sam szablon wygląda zupełnie inaczej w Joomla!
guzik prawda
Artisteer ma obecnie możliwość eksportu(dołączenia) zawartości z programu i ...
jeżeli zainstalujesz go na Joomla bez żadnych danych możesz z poziomu szablonu załadować te przykładowe dane które widzisz w trakcie tworzenia szablonu.
Prośba - jeżeli już czegoś używasz to się naucz jak używać a nie wyrażaj opinie które mogą wprowadzać innych w błąd.
Artisteer trudno nazwać mistrzostwem świata w temacie szablonów ale nawet z niego trzeba umieć korzystać.

bartec
14-10-2013, 21:21
Gallu Anonimie, skoro już pokazałeś jaki jesteś fajny, że wiesz więcej ode mnie, wyjaśnij proszę jak zainstalować Artisteera na Joomla aby działał jak opisałeś. Takie rozwiązanie byłoby idealne.
Moje opinie skonfrontowane z Twoimi tworzą takie fora jak to. Jeżeli jednak wprowadziłem kogoś w błąd pisząc, że szablon w Artisteerze wygląda inaczej niż po zainstalowaniu na Joomla, to przepraszam. Sugerowałem się filmikami instruktażowymi prowadzonymi przez ewidentnych znawców tematu.

Gall Anonim
14-10-2013, 21:28
Praktycznie już ci to opisałem.
Daruj sobie ten sarkazm bo zamiast odpowiedzi napotkasz w przyszłości głuchą ciszę za miły i grzeczny ton wypowiedzi.
A na odczepnego:
Jak już sobie generujesz szablonik to przeczytaj przynajmniej jakie masz opcje i zaznacz prawidłowe, nie wtpię że je zrozumiesz ale najpierw je przeczytaj.
Co, jak i na czym zainstalować to już napisałem.
A potem zerknij sobie do zainstalowanego szablonu od zaplecza i również przeczytaj opcje - co ci wyjaśni jakie masz możliwości.
all

souacz
15-10-2013, 05:26
"jak zainstalować Artisteera na Joomla aby działał jak opisałeś"
I choćby przyszło tysiąc atletów i każdy zjadłby tysiąc kotletów, i każdy nie wiem jak się wytężał - to nie udźwigną - taki to ciężar ;)

Proponuję zacząć od instrukcji do Artisteera - nie robię sobie jaj - tam naprawdę jest to dobrze opisane.
http://www.artisteer.com/?p=help_joomla (http://www.artisteer.com/?p=help_joomla)

Jest jakaś wtyczka do Joomla, która pomaga w edycji szablonów (ale jest chyba tylko do stylów menu - http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/virtuemart-extensions/virtuemart-navigation/20555?qh=YTo1OntpOjA7czo5OiJhcnRpc3RlZXIiO2k6MTtzO jY6ImFydGlzdCI7aToyO3M6NzoiYXJ0aXN0cyI7aTozO3M6ODo iYXJ0aXN0aWMiO2k6NDtzOjg6ImFydGlzdHMnIjt9) on-line ale ponoć taka se. Niestety - elementarna znajomość css (i zdziebko php) Cię nie ominie, do tego podstawy Joomla bo widzę, że masz raczej problem z ustawieniem modułów i stąd Twoje problemy z wyglądem.

Opcja eksportu treści o której wspomina @Gall też działa średnio, powoduje problemy, najlepiej wgrać "czysty" szablon zrobiony Artisteerem, poustawiać menu, moduły, dodać style specyficzne dla Artisteera w modułach itd. i ew. poprawiać szablon za pomocą ftp i notepada lub w adminie Joomla .

bartec
15-10-2013, 08:10
Dzęki souacz. Zrobiłem jak piszesz: wgrałem szablon bez treści z poustawianym menu i modułami. Od 2 dni próbuje to poustawiać w panelu administracyjnym Joomla. Jak widzę, że na 3-minutowym filmiku gościu instaluje i edytuje taki szablon doprowadzając go do ostatecznego wyglądu to zaczynam się zastanawiać jak to możliwe. Wydawało mi się, że chodzi tu o wtyczki do Joomla które to ułatwiają. Stąd cały temat.

Z drugiej strony takie filmiki zachęcają do pójścia na skróty. Masz rację - ostatecznie i tak będę musiał zindywidualizować stronę w kodzie źródłowym więc html i css jeszcze przede mną.
Póki co ogarniam instrukcję, którą podsyłasz. Faktycznie o niektórych rzeczach nie wiedziałem, ale kto dzisiaj czyta instrukcje...

Dziękuję również za link do wtyczki - wypróbuje z całą pewnością.

bartec
19-10-2013, 16:51
Wizualnie wszystko jest na swoim miejscu. Chciałbym jeszcze wstawić moduł na stronie głównej wyświetlający migawki, niestety wykonany w Artisteerze podział na bloki jest traktowany przez Joomla jako jeden skrypt (tak mi się wydaje). Co prawda można edytować każdy blok z poziomu witryny ale m zależy na tym, aby w każdym bloku działał osobny moduł, wyświetlający artykuły z różnych kategorii. Dla zobrazowania sytuacji, fragment strony podzielonej na pozycje wygląda tak:

7059

Jak widać, do osiągnięcia zamierzonego celu muszę zamontować 5 modułów. Próbowałem ingerować w css'y (teraz już wiem, że to nie miało sensu) i w index.php. Niestety nie czuję się na siłach by modyfikować kod źródłowy w takim stopniu. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, będę wdzięczny za każdą podpowiedź.