PDA

Zobacz pełną wersję : update joomla 1.7.5 do 2.5 - problem



mroova
14-10-2013, 19:36
Witam,
Proszę o pomoc. Szukałem rozwiązania, ale nie natrafiłem na podobny do mojego problem.
Od razu nadmienię, że mam backup a nawet miałem okazję skorzystać z niego dzisiaj, bo przy próbach aktualizacji joomla wysadziłem wszystko w powietrze już kilka razy ;-)

Mam kłopot z aktualizacją joomla do wersji 2.5.

1. Aktualizacje automatyczne nie są wykrywane w panelu administratora - po prostu mam komunikat: "W tej chwili nie ma żadnych dostępnych aktualizacji. Sprawdź później."

2. Próba aktualizacji z paczki kończy się komunikatem:

"Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC in /home/"nazwa strony"/public_html/libraries/cms/html/select.php on line 127"

lub innym podobnym i strona przestaje działać (panel również).

3. Próbowałem wszystkich metod dostępnych tutaj:

http://wiki.joomla.pl/index.php/Aktualizacja_wydań_Joomla_1.6_-_2.5x

Użycie każdej z nich kończy się komunikatem jak wyżej lub podobnym.

Strona przestaje działać i tylko użycie backupu przywraca ją do życia.

4. Admin tools proponuje wersję 3.2.0-BETA - nie chcę takiej.

Czy jesteście w stanie pomóc lub chociaż podpowiedzieć co jest nie tak?

Mój hosting: unixstorm.org

Jeśli potrzeba jakiejkolwiek dodatkowej informacji, dajcie znać.

Dziękuję,

Wojtek

Gall Anonim
14-10-2013, 19:51
Uwaga - kopię zapasową masz - więc:
1.Weź najnowszą paczkę wersję Joomla 2.5.14 pełną paczkę instalacyjną
2.Rozpakuj paczkę
3.Usuń z rozpakowanej paczki katalog install
4.Usuń z rozpakowanej paczki wszystkie pojedyńcze pliki z katalogu głównego rozpakowanej paczki
5.Całą resztą nadpisz zawartość Joomla 1.7 którą aktualizujesz
6.Zaloguj się na zapleczu
7.Sprawdź narzędziem do BD bazę danych i napraw(popraw) tabele do właściwej wersji
8.Uruchom wykrywanie i zainstaluj nie wykryte rozszerzenia (po jednym)
9.Uruchom sprawdzanie aktualizacji i doinstaluj aktualizacje rozszerzeń i języka (po jednym)
all

mroova
14-10-2013, 20:15
Dziękuję za odpowiedź.
Spróbowałem zaproponowanej przez Ciebie procedury. Zrobiłem pkt 1-5 i niestety nie udało się:

"Parse error: syntax error, unexpected T_STATIC in /home/mroova/domains/"nazwa domeny"/public_html/libraries/cms/html/select.php on line 127

Masz/macie jakieś pomysły co jest skopane?

EDIT: Po odświeżeniu strony udało mi się jeszcze skopiować inny komunikat:

"Fatal error: Call to a member function getMenu() on a non-object in /home/mroova/domains/"nazwa domeny"/public_html/components/com_foxcontact/foxcontact.php on line 29"

Może to pomoże w diagnozie przyczyny problemów.

Dzięki!

Wojtek

Gall Anonim
14-10-2013, 21:09
Wyłąćz na dzień dobry com_foxcontact (którą masz wersję? obecna to 2.5.6 dla Joomla 2.5)
Swoją drogą - przed aktualizacją wyłącz wszystkie rozszerzenia które zostały doinstalowane - możesz to zrobić w instalatorze - zakładka zarządzanie - ale WYŁĄCZ a nie odinstaluj :-) i tylko to co zostało doinstalowanej i spróbuj ponownie zaproponowaną metodą - jak przejdzie zrób kopię zapasową za pomocą akeeba i zacznij powoli właczać rozszerzenia (ale najpierw je aktualizuj a potem włączaj i rób to małymi krokami nie zapominając o kopiach zapasowaych aby nie trzeba było walczyć od nowa).
I zobacz co dalej
Pzdr

mroova
15-10-2013, 20:40
Dzięki za odpowiedź.
Niestety. Wyłączyłem wszystko co instalowałem. Template też zmieniłem na jeden z domyślnych a wszystkie dodatki tego, którego normalnie używam wyłączyłem.
Dodatkowo za radą człowieka od hostingu zmieniłem wersję php na serwerze za pomocą .htaccess
Następnie spróbowałem raz jeszcze zgodnie z Twoimi zaleceniami. Teraz przeglądarka wyświetla komunikat:

"Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/mroova/domains/"domena"/public_html/libraries/cms/html/behavior.php on line 783"

Tracę już nadzieję, że coś się uda z tym zrobić :/
Masz jeszcze jakieś pomysły, coś co mógłbym jeszcze sprawdzić?

Dzięki!
Wojtek