PDA

Zobacz pełną wersję : 2 nazwy domeny, na jednej stronie



Cirilia
16-10-2013, 18:23
Witam,

Tworzę sklep internetowy i posiadam dwie kolekcje produktów. Zależałoby na tym aby klient w zależności od kolekcji przechodził na 2 różne domeny.

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:

1. Stworzyłem 2 Menu(kolekcja1 i kolekcja2) na stronie dla różnych kolekcji(różna kolorystyka strony). Dla przykładu: wpisując adres kolekcja1.pl, jest na stronie kolekcji "kolekcja1", a na tą chwilę "kolekcja2" jest dostępna pod adresem: kolekcja1.pl/kolekcja2(adres wskazuje pozyje w menu, a nie podfolder na serwerze). Chciałbym aby adres kolekcja1.pl/kolekcja2 byłby widoczny pod adresem kolekcja2.pl. Czy ustawienia dwóch domen w obrębie jednej strony jest w ogóle możliwe tak aby można było przechodzić płynnie między tymi domenami?(jakiś aktywny przycisk na stronie).

2. Zastanawiałem się również nad drugim rozwiązaniem. Stworzyłem kopię strony i postawiłem ją w innym podfolerze. Tutaj mi znika problem z domenami. Jednak pojawia się problem ze sklepem. Korzystam z sklepu Hikashop i takie rozwiązanie powoduje, że klient musiałbym ewentualnie 2 razy logować się aby dokonać zakupu(osobno dla każdej kolekcji). Czy jest możliwe ustawienie aby jakiś komponent korzystał ze wspólnej bazy danych, tak aby zmiany dokonywane na jednej stronie były widocznie też na drugiej?(np. dodowania produktów do koszyka).


Z góry dziękuje za każdą odpowiedź. Po pierwsze chciałbym się dowiedzieć czy dobrze poszukuje rozwiązania(czy dąże w ślepą uliczkę). A jeśli ktoś potrafi rozwiązać mój problem lub przynajmniej naprowadzić mnie, to będę niezmiernie wdzięczny!!

moje
16-10-2013, 21:23
Musisz stworzyć szablon z dwoma identycznymi kompletami pozycji modułów, po jednym dla każdej strony. Przypisujesz różne moduły, z różnymi strukturami menu, jedynym modułem, który jest przypisany do obu szablonów, to moduł koszyka. Następnie tworzysz dodatek (en: plugin), który wykrywa i ładuje odpowiedni komplet pozycji modułów, a do togo pozostawia odwiedzajacego na danej domenie.

Inny sposób to skorzystaie z rozwiązania, które pozwala Ci na zarządzanie wieloma stronami z poziomu jednego zaplecza Joomla.

Cirilia
17-10-2013, 18:06
Hej, dzięki!

Co do Twojej pierwszej propozycji: Mam de facto stworzone dwa szablony(drugi to kopia pierwszego ze zmienionioną grafiką-override), różne moduły, różna struktura menu. Tylko problemem jest ten plugin. Zakładam, że zaproponowałeś mi własnoręczne stworzenie takiego plugina. Niestety moje możliwości programistyczne są dosyć ograniczone :). Istnieje taki plugin na rynku? Może być oczywiście płatny(Joomla 2.5.x)

A takiego zarządzanie z jednego zaplecza, pozwoli mi na wspólnego logowanie i właśnie koszyk? Istnieje taka aplikacja na rynku?

moje
17-10-2013, 19:28
Biegusiem na http://extensions.joomla.org/, a tam kolejno do Core Enhancements i do Multiple Sites ;)

Cirilia
18-10-2013, 15:38
Dzięki,

W takim razie będę próbował rozwiązać problem. Dam znać o postępach jak coś uda mi się osiągnąć.