PDA

Zobacz pełną wersję : Vinaora Nivo Slider i Unite Nivo Slider nie chcą działać na Joomla! 3.1.5 Stable



prozaq
16-10-2013, 18:48
Witam, to moja pierwsza strona na Joomli3 i mam problem z działaniem sliderów Vinaora Nivo Slider i Unite Nivo Slider. Do tej pory zawsze używałem te slidery w poprzednich wersjach Joomla i chciałbym nadal to robic. Czy może komuś udało sie zainstalować jeden z tych slidarów na Joomli 3, jeśli tak to czy miał problemy? Instaluje się wszystko bez problemu, następnie konfiguruje i np. przy wyborze w Vinaora Nivo Slider tematu Orman wyświetla sie pusta ramka na zdjęcie (oraz kółeczko świadczące o ładowaniu się zdjęcia), ale żadnego zdjęcia w żadnej z konfiguracji tych dwóch sliderów nie widać. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

palyga007
17-10-2013, 09:11
hm jakiś link?

prozaq
17-10-2013, 13:18
Dziekuje za zainteresowanie, usunalem w index.php templatki te dwa wiersze i zaczelo dzialac.

<script src="http://code.jquery.com/jquery-latest.js"></script>
<script src="media/jui/js/bootstrap.min.js"></script>

sojama1
13-10-2014, 21:24
witam
podobnie jak kolega prozak mam problem z Vinaora Nivo Slider tylko w moim wypadku jestem na joomla 2.5.27 i od czasu do czasu Vinaora Nivo Slider sie załaduje na stronie poprawnie a czasem nie (pusta ramka). Korzystam ze skórki rt ocolus. Proszę o pomoc.

zwiastun
13-10-2014, 23:49
i od czasu do czasu Vinaora Nivo Slider sie załaduje na stronie poprawnie
To znaczy kiedy, w jakich okolicznościach?

sojama1
26-10-2014, 12:45
Problem rozwiązany powodem nie ładowania się Vinaora Nivo Slider było podwójnie korzystanie z włączonej pamięci podręcznej w 2 dodatkach do joomla. Natomiast jest taki teraz problem, że wolno się ładuje (wczytuje). Dopiero po kilku sekundach od załadowania strony pojawia się Vinaora Nivo Slider (niezależnie czy to demo czy "własny układ"). Proszę o pomoc.

ramiro
26-10-2014, 13:43
Podaj adres do strony to może coś podpowiemy.