PDA

Zobacz pełną wersję : Strona głowna bez artykułów



hazh
17-10-2013, 13:52
Tworzę stronę przy pomocy Shapes5 Vertex. Problem dla mnie stanowią wyświetlane na dole zawartości artykuły. Jest opcja aby je wyłączyć albo przenieść do wybranego modułu? Jeśli tak to jaki to moduł?

Bazyl
17-10-2013, 13:59
Witaj,

Np. w pozycji menu strony głównej ustaw wyświetlanie na zero

palyga007
17-10-2013, 14:13
Zacznij od sprawdzenia czy w konfiguracji nie ma możliwości wyłączenia wyświetlania komponentu na określonej podstronie.
Rozwiązanie proponowane przez @bazyl od biedy ujdzie, aczkolwiek ma pewien mankament. Elementy kontenera komponentu zapewne zostaną wyświetlone, co może powodować powstanie jakiś "pustych" przestrzeni.

marian_mk
17-10-2013, 14:22
Jezeli szablon nie ma opcji zaplokowania wyświetlania "contentu" na stronie głownej to w pliku index.php poszukaj
<jdoc:include type="component" />
i zamień na:


<?php if(JRequest::getCmd( 'view' ) != 'featured') : ?>
<jdoc:include type="component" />
<?php endif; ?>

headge
17-10-2013, 19:50
W Vertexie masz w zakładce "General" opcję zatytułowaną "Would You Like The Component and Article Area Shown On The Frontpage?" - to tam możesz zablokować wyświetlanie artykułów na stronie głównej.
W razie problemów - ustawienia można znaleźć też w pliku vertex.json w katalogu głównym tego szablonu.

hazh
18-10-2013, 00:01
Dzięki wielkie za odezw! Headge jest tak jak piszesz! Macie po punkciku za pomoc!

hazh
18-10-2013, 13:54
a mogę


<jdoc:include type="component" />

wstawić do jakiegoś modułu aby w wybranym miejscu wyświetliło mi artykuły? jaki to moduł?

zwiastun
18-10-2013, 13:56
Nie kombinuj, bo przekombinujesz. Nie możesz. To jest instrukcja wywołująca główną treść strony - wywołuje ją w miejscu przeznaczonym na główną treść strony.