PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla 1.5.26 - masa błędów na start



MichalN
19-10-2013, 10:02
Czołem koledzy!
Już kilka razy wrzucałem na serwer pliki Joomli i próbując rozpocząć instalację, za każdym razem otrzymuję ten sam potok błędów, pobranie z innego źródła również nie pomaga. Co się dzieje?

www.maxim.civ.pl/szkolenia

palyga007
19-10-2013, 10:09
Instalacja 1.5.26 to totalna pomyłka. Ta wersja jest niewspierana, skąd taki pomysł w ogóle?

Obecną wersją LTS jest 2.5.
Możesz też zacząć od 3.1.5 co w przypadku prostych portali jest chyba nawet lepsze.

A to co się wyświetla to nie błędy tylko informacje. Zmień wersję php z 5.4 na 5.3

MichalN
19-10-2013, 10:33
niestety muszę użyć akurat tej starszej wersji:)
zmiana php pomogła i instaltor ruszył, jednak mam pytanie-
joomla 1.5 nie obsługuje msql5? Musi być 4?

Gall Anonim
19-10-2013, 10:38
niestety muszę użyć akurat tej starszej wersji
A jekie masz q temu przesłanki, czyżby zleceniodawca miał z tobą "na pieńku" i chcesz mu zafundować całą masę kłopotów?
:D

MichalN
19-10-2013, 11:08
znajomy kupił już szablon, niestety nie dopatrzył że to do wersji 1.5 i tak już musi zostać:)
jak z tym mysql:D?

- - - Updated - - -

z tego co wyczytałem może być i 4 i 5, zgadza się?

- - - Updated - - -

hmm.. nie mogę połączyć się z bazą danych, ciągle dostaję odpowiedź:
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

ma ktoś jakiś pomysł:)? nazwa serwera będzie "localhost"?

palyga007
19-10-2013, 11:09
Tak, może być.
No to niech kupią jeszcze raz dla v 2.5 , 3.x. Jeśli oni nie mają świadomości że instalacja witryny na J! 1.5 to totalna głupota, to chociaż Ty jako ktoś kto podjął się wykonania tego zlecenia powinieneś wiedzieć.
Twoja postawa jednak świadczy o tym, że masz w nosie bezpieczeństwo witryny i lepiej by chyba było jakbyś się w ogóle za to nie brał..
Taka moja prywatna opinia.

1 wątek 1 temat.

zwiastun
19-10-2013, 13:00
Bardzo proszę wszystkich - forum ma służyć pomocą, ale nie pomocą w robieniu głupot. Jeśli ktoś nie ma na tyle rozumu, by pojąć, że stawianie nowej witryny na Joomla 1.5 jest wyrazem niekompetencji, należy mu nazwać rzecz po imieniu - durnotą - i zamknąć wątek lub wyrzucić go do kosza.