PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa witryny w google - logo text ?



krodaw
21-10-2013, 22:34
Witam
Niedawno google zaczelo pozycjonowac moją stronę i zauważyłem duży problem
Zamiast wyświetlać nazwę firmy w wynikach wyszukiwania pojawia sie jakis tekst zwiazany z szablonem joomla " Karinpi logo "
Chciałbym żeby wyświetlała się tam nazwa firmy.
Co mam zrobić ?
zauważylem, ze po wejsciu w rozszerzenia/szablony/ol karinpi domyślne pojawia się menu a w jednej pozycji ( Logo text) jest wlasnie to nieszczesne " Karinpi logo".
Czy jeżeli zmienie ten tekst na swoją nazwę to google zacznie wyswietlac żądaną przeze mnie nazwę ? Zmieniłem i narazie nie widze zmian, ale byc moze google musi to przetrawić kilka dni.
Podejrzewam, że jeśli to się zmieni to też lepiej bede pozycjonowany po nazwie.

Może to banalne ale jestem raczej amatorem więc proszę o wyrozumiałość. Poniżej zrzuty ekranu pokazujące o co mi chodzi.
7064

7065

zwiastun
21-10-2013, 22:46
Google zindeksowało to, co miałeś w źródle strony. Teraz musisz poczekać.

krodaw
21-10-2013, 22:49
ok czyli dobrze zrobiłem. Zmiana tresci w oknie " logo text" powinna mi pomóc ? Mam tylko teraz czekać tak?

Tor_
22-10-2013, 09:31
Czy ten wynik w google dotyczy strony "głównej" startowej .Posprawdzaj nazwę pozycji menu i aliasy w nich

krodaw
22-10-2013, 11:09
Tak to chodzi o stronę główną.
Narazie niestety nic się nie zmieniło i dalej google wyswietla "Karinpi logo" . Po kliknieciu w to otwiera sie strona główna

7066 Tu wygląda jakby było ok??

Tor_
22-10-2013, 12:34
Zalecane cierpliwe czekanie proces indeksowania jest algorytmiczny: programy komputerowe decydują o tym, które witryny i jak często mają być indeksowane oraz ile stron ma być pobieranych z każdej witryny.

souacz
22-10-2013, 16:09
Możesz ew. zlecić powtórne indeksowanie w narzędziach dla webmasterów

krodaw
22-10-2013, 16:27
już tak zrobiłem narzedziem " pobierz jako google" ale od wczorajszego wieczora narazie bez zmian.

souacz
22-10-2013, 16:33
Od wczoraj wieczór??? Cierpliwości, Google nierychliwe ale sprawiedliwe. To może trwać i trzy tygodnie.

--- sent from Galaxy S2 using Tapatalk 4

zeki
23-10-2013, 02:18
Podlinkować stronę (wiem wiem znów to samo) żeby robot miał motywację to częstszych odwiedzin.

BTW w tej chwili strona jest wyświetlana pod 2 adresami. Jak domyślam się jeden jest stary a drugi nowy bo domenę kupiliście. Na tej peelce jak klikniesz w logo to przenosi człowieka na stronę .vcard Jak użyjesz menu to też lecisz na .vcard No nie dziw się, że robot ma stronę w nosie. Jest to po pierwsze duplikat 100% a po drugie główna strona nie ma żadnej treści. Zamiast description wyświetla Ci strukturę menu łącznie z Copyright. A po 3 obie strony wyświetlają się w wersji z www i bez. Czyli tak naprawdę w indeksie siedzą 4 takie same sztuki. Ponadto masz duplikaty w O nas i misja i wizja - to jest ta sama strona pod różnymi adresami.
Do poprawy jest podjęcie decyzji, która strona ma się wyświetlać a z której ewentualnie zrobić 301
zdecydować się na wersję z www lub bez
ogarnąć menu
wrzucić coś na główną bo masz sam slider czyli nic dla wyszukiwarki

Ja bym jeszcze wywalił ze stopki jeden z linków autora - i tak zaliczany jest tylko pierwszy więc ten drugi nic mu nie da.

I ważne to rozbudować treść na stronie. Masz przycisk "powrót na górę" a żadna z podstron nie jest na tyle długa żeby go użyć. Content is king jak to mówią. Może wymienić te firmy lisingowe? Coś więcej o warunkach napisać. Zamiast podawać link do otomoto wrzucić trochę co ciekawszych wozów. Tylko nie slajderem!

Przy miliardach stron google musi zasoby wykorzystywać optymalnie. W tej chwili strona w ogóle nie zachęca pająka żeby na nią wszedł i wprowadził zmiany w tempie ekspresowym. Samoistnie na słabopodlinkowanej domenie (w indeksie ze 2 lata) w wynikach widzę wprowadzone zmiany po niecałym tygodniu. Akurat ostatnio ciut pogmerałem więc z grubsza wiem jak to aktualnie jest.

souacz
23-10-2013, 02:22
A to ta strona? Widziałem to ale było kilka witryn pl z tytułem karinpi logo w guglu więc nie jestem pewien, kolega adresem się nie podzielił...

--- sent from Galaxy S2 using Tapatalk 4

krodaw
23-10-2013, 08:13
zeki
dziękuję za celne uwagi.
Mam świadomość słabości strony, bo to trochę nie moja bajka.
Celowo nie chwaliłem się jakiego adresu to dotyczy, bo trochę wstyd żeby taka firma prezentowała tak mierny poziom

domena jest tylko przekierowaniem na inny adres. Narazie nikomu nie chciało się kopiować calosci tam gdzie ma być.

Prawdopodobnie strona zostanie zbudowana od nowa przez kogos kto się na tym bardziej zna ( ktoś chętny ? ) :), ale narazie musi jakoś funkcjonować.

zeki
23-10-2013, 17:28
No to od razu przy przebudowie weź kogoś kto ma pojęcie o optymalizacji i generalnie działaniu wyszukiwarki to machniesz od ręki 2 rzeczy i będzie szybciej i pewnie taniej. Ja bym jakiś płatny szablon wygmerał. Są fajne za 100-200 PLN w sam raz pod samochodowe branże. Lekkie przeróbki + optymalizacja i nie masz się czego wstydzić.

souacz mi wypluło 2 z czego jedna bez problemu pasowała do obrazka z wynikami wyszukiwania. Po prostu krótka domena i .pl :)