PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry tło pulpitu na pierwszej stronie



andrewl
22-10-2013, 15:18
Witam.
Chciał bym na pierwszej stronie ( startowej ) ustawić jako tło strony zdjęcie. Miało by ono znikać po przejściu do podstrony.
Adres strony mania-meble.pl
Szablon to Gantry. Z tego co kiedyś czytałem to podobno Gantry generuje za każdym razem inny plik .css
Czy wystarczy jak wrzuce tylko kod
background:#000 url(../images/foto.jpg) center top no-repeat}?
Pytanie tylko gdzie?

Dzieki za pomoc
Pozdrawiam

trzepiz
22-10-2013, 23:33
Szukałbym informacji dotyczących własnych (custom.css) stylów dla Gantry.

andrewl
23-10-2013, 16:52
Witam.
Nie wiedziałem jak to ugryźć .
W katalogu /templates/gantry/css/ stworzylem plik gantry-custom.css .
W widoku Szablonu Gantry "Szablony: Dostosuj szablon" były dwa pliki:master-ie8 i ie9.css . Doszedł 3ci , wyżej wspomniany. Nie wiedziałem czy i jak sie go wywołuje.
Plik był pusty , więc dodałem wpis :

body
{
background : black;
background-image:url('../images/plik.jpg');
background-repeat:no-repeat;
background-size:100%;
}
i ruszyło.
Wygląda , że szablon zaczytuje te pliki automatycznie. Jak sie mylę to mnie poprawcie.

Najważniejsze dla mnie to jak zrobić, żeby tło było tylko na stronie głównej ??

Pozdrawiam

a_m
23-10-2013, 20:24
1. ustawienia szablonu > advanced - Page Suffix na On

dzięki temu do body zostanie przypisana klasa w postaci menu-"alias pozycji menu" w tym również dla domyślnej / startowej

2. Menu > Main Menu > home / główna / domyślna ( czy, gdzie tam masz domyślną) - w alias wpisz np. start

dzięki temu sekcja body będzie miałą klasę jaką jej nadałeś (menu-start)

Jeśli potrafisz się posługiwać firebugiem - ten krok jest zbędny - wystaczy, że odczytasz klasę body dla str. głównej, gdyż poz. menu, czy chcesz, czy nie posiada alias, a zatem będzie utworzona klasa w postaci menu-"alias poz. menu"

I teraz w tym swoim gantry-custom.css napisz:


body{
background : #900;
}

body.menu-start{
background : #000;
}

oczywiście tło podmieniasz na swoje + musisz pamiętać, że opublikowanie modułów w ostylowanych pozycjach może przesłonić twoje tło przez tło przypisane w szablonie dla kontenerów modulów; to wymagać będzie dodatkowej zabawy np.


body.menu-start .coś-tam {
background :none transparent
}

andrewl
28-10-2013, 16:44
Witam.
Dzięki a_m , Twoja odpowiedź zadziałała. Od razu nasuwa mi się pytanie, czy tak samo :

...
body.menu-start{
..
mogę odwołać się do innej pozycji na stronie, np. do samego menu, które utworzyłem, tak by np. zmienić kolor podświetlania po najechaniu na pozycje, lub kolor czcionki itd.

Jak wyśrodkować obrazek na stronie, żeby to działało w IE ( w firefox i chrome jest ok). Podobno IE nie obsługuje CSS3 i tu jest problem. Polecenia , które umieszczam w kodzie nie działają.

Dzieki
Pozdrawiam

Qbik
29-10-2013, 23:34
Co do menu i innych pozycji to żeby sprawdzić, a co za tym idzie zmodyfikować wygląd polecam firebuga lub wbudowane zbadaj element, pobaw się tym trochę i powinieneś złapać o o chodzi, i co dokładnie zmieniać.

co rozumiesz przez wyśrodkowanie obrazka, chodzi Ci o tło czy obrazek gdzieś na stronie??
wszystko zależy od wersji IE

andrewl
05-11-2013, 11:33
IE różnie wyświetla stronę. Najlepiej po zmianach wyczyścić cache w przeglądarce