PDA

Zobacz pełną wersję : Nie widać pozycji w szablonie przy dodawaniu modułu



nemesis_dex
22-10-2013, 16:29
Witam.

Mam problem z dodaniem pozycji w szablonie. Otóż w pliku index.php w odpowiednim miejscu dodałem: <jdoc:include type="modules" name="position-0" style="xhtml" /> natomiast w pliku templateDetails.xml <position>position-0</position>. Gdy wchodzę w podgląd modułów na stronie to Joomla poprawnie wyświetla tą pozycję. Problem pojawia się w momencie gdy próbuję dodać nowy moduł aby wyświetlał się na tej właśnie pozycji. W panelu administracyjnym przy dodawaniu nowego modułu nie wyświetla się żadna pozycja z mojego szablonu. Nie mam pojęcia co jest sprawdziłem już chyba wszystko i nie widzę aby gdzieś był jakiś błąd.

nemesis_dex
23-10-2013, 16:05
Dodatkowo dodam że pod J!2.5 działa prawidłowo. Jest to mój pierwszy szablon pod J!3.1.5 więc być może zaszły jakieś zmiany w stosunku do poprzedniej wersji ale nie mam już pojęcia o co może chodzić.

Poniżej zamieszczam zawartość plików index.php oraz templateDetails.xml


<?php defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );?><!DOCTYPE html>
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >


<head>
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/css/alexcars.css" type="text/css" />




</head>
<body>
<div id="top">
<div class="search_mod">
<div class="search_cont"><jdoc:include type="modules" name="position-0" />
<jdoc:include type="component" /></div>
</div>
</div>
</body>
</html>



<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>


<extension version="3.1.5" type="template">
<name>Alexcars</name>
<creationDate>2013</creationDate>
<author>Autor</author>
<version>1.0.0</version>
<description>Alexcars</description>


<files>
<folder>css</folder>
<folder>images</folder>
<filename>index.php</filename>
<filename>templateDetails.xml</filename>
</files>


<positions>
<position>position-0</position>
</positions>


</extension>




//Sorry za post pod postem ale nie znalazłem możliwości edytowania poprzedniego posta

KES
23-10-2013, 17:08
a w xml'u nie brakuje Ci [client="site"] ?


<?xml version="1.0" encoding="utf-8" client="site">

nemesis_dex
23-10-2013, 17:13
Wcześniej używałem takiego zapisu jak piszesz ale też nie działało. Obecny przekopiowałem ze strony docs.joomla.org i tam nie było w ogóle tego parametru więc tak czy tak to nie to. Dziwną sprawą jest przede wszystkim to że w podglądzie szablonu widać tą pozycję nie widać jej jedynie na liście pozycji przy dodawaniu nowego modułu.

KES
23-10-2013, 17:17
A zainstalowałeś ponownie ten szablon czy tylko sobie tekst zmieniłeś ?

nemesis_dex
23-10-2013, 17:31
Za każdym razem go przeinstalowywałem jak tylko wprowadzałem zmiany :)