PDA

Zobacz pełną wersję : MIgracja Joomla 1.5 do 3.0



igorczarnowo
22-10-2013, 19:37
Witam w internecie jest mnóstwo informacji o migracji joomla 1.5 do 2.5 mam pytanie a czy można migrować 1.5 do 3.0 lub nowszej wersji, nigdzie nie znalazłem na ten temat. Komponent jupgrade jest kompatybilny z joomla 2.5 czy migruje on do 3.0
Pytanie 2 czy aktualizacja baz danych też jest wymagana podczas migracji czy wystarczy migrować sam system cms. proszę o wskazówki

igorczarnowo
22-10-2013, 20:36
znalazłem dodatek jupgrade pro który migruje do wersji 3.0 problem jednak jest gdy próbuję wgrać plugin po włączeniu wyskakuje mi błąd
Warning: require_once(/home2/igor24/public_html/sklep/plugins/system/jupgrade/rest.php) [function.require-once (http://sklep.stryjek-www.pl/administrator/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in/home2/igor24/public_html/sklep/plugins/system/jupgrade/jupgrade.php on line 46

Fatal error: require_once() [function.require (http://sklep.stryjek-www.pl/administrator/function.require)]: Failed opening required '/home2/igor24/public_html/sklep/plugins/system/jupgrade/rest.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in/home2/igor24/public_html/sklep/plugins/system/jupgrade/jupgrade.php on line 46

Co moze być powodem

fIlek
14-11-2013, 02:42
Testowałem kilka rozwiązań i najmniej problematyczny okazał się płatny dodatek spupgrade. Pozwala przy dużej ilości artykułów przenosić je zakresami, dobrze radzi sobie z modułami, użytkownikami, kategoriami i menu. Prosto go też skonfigurować.

pyziak
14-11-2013, 09:38
w zeszłym tygoniu migrowałem stronę z 1.5 do 3.1.x za pomocą redMIGRATOR i nie było problemu ( użyłem metody Database bo przez RESTful nie chciało ruszyć)

Tor_
14-11-2013, 10:10
Pamiętam "koszmarne" doświadczenia z tym komponentem jupgrade.W moim przypadku błędy był nieco inne ale poszło generalnie o "typ bazy" $jconfig->db_type = 'mysqli'; zmieniłem w skrypcie na $jconfig->db_type = 'mysql'; I poszło .W kolejnych odsłonach zastosowałem już SP Upgrade i szło bez problemu

fIlek
16-11-2013, 15:46
Też próbowałem jupgrade z mizernym skutkiem. U mnie problem polegał na tym, że miałem do migracji 50 tysięcy artykułów, kilka tysięcy użytkowników i joomgallery. Tego ostatniego w końcu nie udało się przerzucić automatycznie. Przy SPupgrade użytkownicy, kategorie i moduły przeskoczyły raz dwa, ale już artykuły musiałem stopniowo, po 1000-2000 za jednym zamachem. Na szczęście jest tam opcja wyboru zakresu ID, które chce się przerzucić. Jedno, co im nie wyszło, to kolejność elementów w menu - u mnie pomieszało się to dokumentnie, ale na szczęście niczego nie zabrakło :p

Xyfka
04-02-2014, 23:33
Witam, ma takie 2 pytanka:
1. czy w trakcie migracji (z 1.5.x do np. 3.x) baza danych tez ulega jakiejs modernizacji, czy tez dane/struktura baz pozostaje nietknieta?
2. czy jest mozliwe aby migracja witryny miala wpływ na pozycjonowanie ow witryny?

zwiastun
04-02-2014, 23:58
Proszę Cię, sięgnij do opublikowanych materiałów na ten temat. Zrozumiałe, że możesz nie wiedzieć, ale niezrozumiale, dlaczego nie poszukasz informacji tam, gdzie ona jest!
http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/mam-witryne-w-joomla

Xyfka
05-02-2014, 00:03
Hmmm... czytalem ten temat podany w linku wczesniej, lecz nie znalazlem odpowiedzi na te pytania, wiec zapytalem wprost.
"Zwiastunie" jesli znasz odpowiedz na moje pytania wystarczylo tylko napisac 'tak' lub 'nie'. To by tak nie komplikowalo sprawy.

zwiastun
05-02-2014, 00:14
1. różnice między poszczególnymi wersjami Joomla to różnice w całym systemie - zarówno w sposobie kodowania, jak i w budowie interfejsu, czy w budowie struktury bazy danych. Gdy między wersjami nie ma zmian strukturalnych, nie jest potrzebna migracja. Dokonujemy wtedy aktualizacji.
2. Między 1.5 a wyższymi wersjami nastąpiła między innymi zmiana sposobu adresowania. Proste adresy w 1.5 budowane były inaczej niż budowane są w wyższych wersjach. Może to i często powoduje skutki w pozycji witryny w wyszukiwarkach. Ale te skutki można zminimalizować.

PS
W artykułach, które podałem, są odnośniki do innych - w tym obszernych artykułów na wiki (wiki.joomla.pl) - zaręczam Cię, ze są tam informacje także dotyczące kwestii, o które zapytałeś.
Wpisz w Google migracja Joomla 1.5, a zobaczysz także inne linki.

torm
13-02-2014, 10:33
2. Między 1.5 a wyższymi wersjami nastąpiła między innymi zmiana sposobu adresowania. Proste adres w 1.5 budowane były inaczej niż budowane są w wyższych wersjach. Może to i często powoduje skutki w pozycji witryny w wyszukiwarkach. Ale te skutki można zminimalizować.

spotkałem się z opnią, że można zaktualizować Joomlę bezstratnie... po prostu trzeba zostawić cały stary system i dać przekierowania linków ze starego do nowego i dopiero po jakimś czasie usunąć stary. Czy ktoś mógłby to potwierdzić?

Bazyl
13-02-2014, 10:41
Dzień dobry,

Na nowej wersji serwisu tworzysz identyczną strukturę menu, jak na starej.
Co się zmieni dla G poza szybkością strony i czystszym kodem?

torm
13-02-2014, 10:48
No w moim przypadku nie będzie tak do końca, ponieważ doszły wersje językowe, więc na pewno pozmieniają się adresy.
Są do linków dodane przedrostki /de/ /en/ /pl/.

Poza tym to co piszesz jest jak najbardziej logiczne i też o tym myślałem, ale czy jesteś tego pewien? Nie wiem jak dokładnie zachowują się roboty Google...

Jeśli to co mówisz to potwierdzony fakt, a nie tylko domysły.. to wystarczyłoby w .htaccess jakoś przepisać te /de/ /en/ i /pl/

Bazyl
13-02-2014, 10:54
Nie wiem jak dokładnie zachowują się roboty Google...

Nikt nie wie


doszły wersje językowe, więc na pewno pozmieniają się adresy.

Skoro doszły to oznacza, że jest ich więcej - adresów - a nie, że są inne

torm
13-02-2014, 11:00
są inne. wcześniej był zapis:
http://domena.com/index.php/nazwa_strony

teraz jest zapis:
http://domena.com/index.php/de/nazwa_strony

Bazyl
13-02-2014, 11:09
Pewnie jakieś zawirowania będą, ale po jakimś czasie wszystko wróci do normy o ile porobisz 301.
Poza tym G zobaczy, że dołożyłeś języki, więc dostaniesz bonus, zapewne...


p.s. Do czego Ci ten index,php w adresie?

Xyfka
13-02-2014, 11:15
A czy jest jakis 'reczny' sposob na zmiane struktury baz z wersji joomli 1.5.26 na 3.x? Probuje ruszyc temat, wszystko jest takie czasochlonne...

torm
13-02-2014, 11:16
zwykle to usuwam, ale skoro było tak na starej stronie, to wolę jak najmniej zmieniać...

torm
13-02-2014, 15:35
Bazyl, a mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jak ustawić 301?
Tzn. czy można to zrobić w ten sposób, że wy******am całą starą joomlę, a w nowej poprostu daję Rewrite starych adresów na nowe?

Bazyl
13-02-2014, 15:41
wy******am

*********

Pozdrawiam

torm
17-02-2014, 16:55
taki stary, a taki niedomyślny ;)

rcz
10-12-2014, 15:09
Wspomniane było tu u komponencie Sp Upgrade, używam go do aktualizacji joomli, ale pojawił mi się problem:


16

Media -> Images
The images folder.
FTP connection failed.
Check FTP credentials in options and that root path must be on source Joomla directory.






Po wpisaniu danych bazy którą zamierzam przenieść jest połączenie, problem pojawia się jak wpiszę dane do FTP, podaje prawidłowe dane ,ale nie mam połączenia ftp, mam inną stronę, którą aktualizowałem, więc na próbę wpisałem tamte dane połączenie ftp pojawiło się więc zupełnie "zbaraniałem" co robię źle, zapomniałem coś pewnie i nie mogę sobie przypomnieć co robiłem przy tamtej stronie.
Może ktoś wyjaśni mi w czym problem.

Robert.

Xyfka
10-12-2014, 15:43
Hmmm... zawsze 'media' mozesz przeniesc recznie lub za pomoca AKEEBA Backup.

rcz
10-12-2014, 16:08
Te media potrzebne są do przeniesienia całej zawartości grafiki oraz innych plików automatycznie przez transfer przeważnie tego używam do przenoszenia zdjęć z phoca gallery :-).
A mnie bardziej zastanawia co ja zapomniałem wcześniej, że mam to chodzące :-)
pojawił się także w błąd
Content -> Sections t 1146 Table 'wdop_jos1.jos_sections' doesn't exist SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_sections p, (SELECT @rownum:=-1) r ORDER BY sp_id ASC
Conent -> Categories 1054 Unknown column 'section' in 'where clause' SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_categories p, (SELECT @rownum:=-1) r WHERE section NOT LIKE "com_%" ORDER BY sp_id ASC
Contact -> Categories 1054 Unknown column 'section' in 'where clause' SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_categories p, (SELECT @rownum:=-1) r WHERE section LIKE "COM_CONTACT_DETAILS" ORDER BY sp_id ASC
Web Links -> Categories 1054 Unknown column 'section' in 'where clause' SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_categories p, (SELECT @rownum:=-1) r WHERE section LIKE "COM_WEBLINKS" ORDER BY sp_id ASC
Banners -> Categories 1054 Unknown column 'section' in 'where clause' SQL=select `id` sp_id, p.* from jos_categories p, (SELECT @rownum:=-1) r WHERE section LIKE "COM_BANNER" ORDER BY sp_id ASC
Banners -> Banners 1146 Table 'wdop_jos1.jos_banner' doesn't exist SQL=select `bid` sp_id, p.* from jos_banner p, (SELECT @rownum:=-1) r ORDER BY sp_id ASC

rcz
10-12-2014, 17:57
SP Upgrade obsługuje aktualizacje:
1.5 -> 2.5
1.5 -> 3.x
i wszystko jasne :-) taka jest różnica w moim problemie :-) a ja chciałem 2.5 -> 3.x

:-)

rafcinek
15-12-2014, 13:09
Chciałbym podpiąć się pod temat. Mam taki problem. Strona działająca na Joomla 1.5.26 została zawirusowana. O bezpośredniej migracji z Joomla 1.5 do 3.x raczej nie może być mowy, bo trzeba całkiem usunąć starą Joomle, aby nie zostało w niej jakieś świństwo. W związku z tym mam pytanie: w jaki sposób najlepiej przejść w moim przypadku z Joomla 1.5 do 3.x.? Zależy mi na tym aby zachować wszystkie artykuły i media, templatka raczej nie będzie pasować bo jest chyba za dużo różnic. Mi nasuwają się takie warianty:
1. Zainstalować jeszcze raz wersje Joomla 1.5.26, wgrać do niej starą bazę danych i przenieść wszystkie media. Następnie próbować migrować z Joomla 1.5 do 3.x.
2. Zainstalować Joomla 3.x, wgrać bazę danych ze starej Joomli 1.5.26, i następnie przenieść media. Czy ten wariant jest w ogólne możliwy?
Proszę o poradę i ewentualne sugestie jak rozwiązać ten problem.

Xyfka
15-12-2014, 13:50
Odp. nr 1. Utworz dzialajaca 'replike' 1.5.x i migruj do 3.x. O ile wirus nie zainfekowal bazy danych... Podmiana bazy (z 1.5.x na 3.x.) nic nie da.

mjmartino
15-12-2014, 23:26
2. Zainstalować Joomla 3.x, wgrać bazę danych ze starej Joomli 1.5.26, i następnie przenieść media. Czy ten wariant jest w ogólne możliwy?

Niemożliwy!
Musisz użyć narzędzi do migracji.

kwate45
07-02-2016, 14:09
Witam, czy ktos pomoze w migracji joomli 1.5.22 do 3.x

Mam zainstalowana dzialajaca strone joomla 1.5.22 na localhost i czysta instalke 3.3

Nie moge nigdzie znalezc SP Upgrade...

Probowalem przeniesc przez redmigrator-database ale sie zatrzymywal w pewnym momencie i tak sobie stalo 1/628 items

Prosze o pomoc

zwiastun
07-02-2016, 20:54
Przeszukaj forum, udostępniałem tutaj JUpgrade

fIlek
08-02-2016, 18:03
Witam, czy ktos pomoze w migracji joomli 1.5.22 do 3.x

Mam zainstalowana dzialajaca strone joomla 1.5.22 na localhost i czysta instalke 3.3

Nie moge nigdzie znalezc SP Upgrade...

Probowalem przeniesc przez redmigrator-database ale sie zatrzymywal w pewnym momencie i tak sobie stalo 1/628 items

Prosze o pomoc

Zrób najpierw aktualizację do 1.5.24, potem najlepiej na jak najstarszą joomlę 3.x SP Upgrade. Najlepiej działa przerzucanie konkretnymi tabelami, nie wszystko naraz. Jak masz dużo treści, to warto rozbijać je na mniejsze paczki. Potem mogą pojawić się małe problemy z dostępnością kategorii, ale wtedy pisz, albo poszukaj na forum. Ja przerzuciłem SP upgrade stronę z 50 tys. newsów :)

Tutaj masz link do działąjącej wersji: https://dl.dropboxusercontent.com/u/44660493/pkg_spupgrade_3.0.11.zip