PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyłanie artykułu z poziomu strony



bartek1981
22-10-2013, 21:43
No właśnie. Czy istnieje na extensions jakiś dodatek, który umożliwia umieszczenie na stronie prostego edytora, dzięki któremu można by napisać treść artykułu, a następnie wysłanie tego artykułu do zaplecza joomla do konkretnej domyślnej kategorii.

Tak, wiem. Istnieje coś takiego jak typ pozycji menu "wyślij artykuł", ale miałem z nią problemy, bo nie mogłem ze strony usunąć zbędnych opcji mojego edytora. Próbowałem różnych rozwiązań, ale się nie udawało.

Czyli podsumowując:

1) użytkownik strony loguje się na stronie
2) wchodzi w zakładkę
3) na stronie pojawia się prościutki edytor, który umożliwia wpisanie tekstu i wysłanie go do zaplecza
4) administrator loguje się na zaplecze, edytuje ten artykuł, moderuje go
5) następnie jeśli wszystko w artykule gra, to publikuje ten artykuł gdzieś na stronie
6) fajnie by też było, gdyby ten edytor można było umieścić w artykule, choć jeśli ten edytor miałby postać prostego modułu, to w sumie można użyć ostatecznie wpinacza modułów i umieść go w artykule.

Gall Anonim
22-10-2013, 22:11
hasło na dzisiaj: Edytor JCE jako domyślny i odpowiednia konfiguracja - chociaż być może wystarczy ci zwykły - wejdź w dodatek od standardowego edytora i zobacz dokładnie jakie ma możliwości konfiguracji.
Pzdr

bartek1981
22-10-2013, 23:06
No właśnie instalowałem już Edytor JCE. Grzebałem w jego konfiguracji, ale niestety tych wszystkich opcji nie dało rady wyłączyć. Mówię o przyciskach: więcej, artykuł, grafika. Ktoś mi kiedyś poradził zmianę serwera, ale niestety nie ja jestem u władzy w pracy i zmiana serwera nie wchodzi w grę. W tej chwili mam edytor ck i na front endzie jest basic. Jest to jakotakie rozwiązanie, ale i tak nie to, które ma być porządane.

Nie wiem kurcze, może się nauczę tworzyć samemu dodatki i sam coś stworzę. Nie wiem.

Gall Anonim
22-10-2013, 23:19
To są przyciski które są obsługiwane poprzez inne dodatki.
Przeczytaj sobie wszystkie dodatki po kolei na liście - zdziwisz się co tam znajdziesz :)
Te przyciski da się wyłączyć.

Karol99
23-10-2013, 00:16
Ktoś mi kiedyś poradził zmianę serwera

Temu Ktosiowi w sprawach J! raczej nie wierz... (jeśli radził w sprawie o której tu piszesz)

bartek1981
23-10-2013, 09:36
Przeczytaj sobie wszystkie dodatki po kolei na liście - zdziwisz się co tam znajdziesz
Te przyciski da się wyłączyć.

Oczywiście, przeglądałem wszystkie dodatki i był nawet taki dzień, który poświęciłem na czytanie wiki z nimi wszystkimi. Choć sporo się dowiedziałem, nie wpadłem na to jak te przyciski wyłączyć. Tak się zastanawiam, bo nie pamiętam (dzisiaj to sprawdzę), czy można wyłączyć np przycisk grafika modyfikując w samym dodatku na dole w uprawnieniach. Nie wiem, może to to.

- - - Updated - - -

Niestety. Co prawda bez trudu znalazłem dodatek przycisk grafika, ale gdy wszedłem do środka, nie ma tam możliwości zmiany uprawnień. Wyłączyć tego dodatku nie wyłącze, bo wtedy nie będę go też miał na zapleczu. Patrzyłem też w ustawieniach samego komponentu ckeditor i też nie znalazłem opcji, która by wyłączyła te przyciski we fronendzie.

Nie wiem, czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

zwiastun
23-10-2013, 13:03
Co według ciebie znaczy "prosty edytor"? Użytkownikom można udostępnić standardowy edytor TinyMCE w najprostszej postaci (9 podstawowych opcji). W edytorze JCE można natomiast skonfigurować profil tak, że również będzie zawierać kilka podstawowych opcji.

bartek1981
23-10-2013, 20:19
Prosty edytor znaczy: pole na login, pole na tekst, przycisk wyślij lub zapisz. I chodzi o to, żeby nie było widocznych tych wszystkich innych opcji. Oczywiście nawet to pole na login jest niepotrzebne, bo jeśli ktoś się loguje na stronę i wyśle ten artykul, to w zapleczu widoczne jest, że to on (i nikt inny) stworzył ten artykuł. Chodzi też o to, aby ten artykuł londował w określonej domyślnej kategorii, ale akurat tę rzecz wiem jak zrobić.

bartek1981
23-10-2013, 21:02
Okej, rzeczywiście. Przypomniałem sobie jak dla użytkownika registred ustawić np. prosty edytor, ale nadal są te wszystkie przyciski wiecej i grafika. Oczywiście, mógłbym wyłączyć je w dodatkach i np. zostawić tylko "więcej". Ja bym jednak wolał, żeby istniała możliwość ustawienia praw dostępu również do tych dodatków, a Joomla mam wrażenie takiej opcji nie umożliwia. Ech...