PDA

Zobacz pełną wersję : Logotyp + napis Joomla



zuhsm
25-10-2013, 11:31
Witam serdecznie. Sprawa dotyczy strony www.sf2skill.pl walczę właśnie z szablonem bezz_20, podmieniam pliki tzn staram się.

1. Jak mam poszerzyć obszar w którym znajduje się logotyp ?? Sami widzicie jak to wygląda...
2. Dodatkowo na logotypie znajduje sie napis Joomla, nie wiem jak go usunąć.

moje
25-10-2013, 11:41
A zaglądałeś do pliku index.php szablonu?

zuhsm
25-10-2013, 11:52
Zajrzeć zajrzałem, ale jako początkujący nie znam jeszcze całego kodu. Podejrzewam że musze zmienić jakies % wartości, aczkolwiek nie mam pewności.

//usunięty kod - zwiastun //

moje
25-10-2013, 12:06
Aż tak trudno sprawdzić kod strony i znaleźć miejsce w którym wyświetla się obrazek i tekst, a nastepnie zmodyfikować kod w index.php?

zuhsm
25-10-2013, 12:30
Cholerka nie wiem co mam usnąć. Ten kawałek ?? @copyright Copyright (C) 2005 - 2013 Open Source Matters, Inc. All rights reserved.
On chyba powinien tam zostać. Nie mam pojęcia którą wartość zmienić aby ten biały obraz na samej górze się zmniejszył, tak aby logotyp został odsłonięty.

Usunałem ten kawałek, napis nie zniknął.

- - - Updated - - -

Zmieniałem również parametry:

width:98% ;
}
.logoheader {
height:200px;
}
#header ul.menu {
display:block !important;
width:98.2% ;

Myślałem że to one są odpowidzialne za wysokość, ale po zmianach wszystko jest tak jak było.

- - - Updated - - -

Dokonałem zmian w panelu jooma, udało sie usunąć napis. Byłem przekonany że muszę zmienić to w kodzie. Okazało się że nie, pozostaje jeszcze kwestia usunięcia białego pola na samej górze.

moje
25-10-2013, 12:39
Logo i tekst wyświetlają się wewnątrz taga H1, więc w pliku index.php poszukaj kodu, który wyświetla informacje wewnątrz H1.

Tak trudno zrobić podgląd kodu, sprawdzić jakie elementy tam są i które z nich można by wyrzucić oraz jak zmienić kod CSS?

FireBug nie gryzie ;)

zuhsm
25-10-2013, 12:51
To środkowe zdanie to chyba jakies Twoje motto przewodnie.

Słownik ortograficzny też nie gryzie :)

Trudno nie trudno, szukam pomocy żeby się odnaleźć w joomli, sporo już wiem, teraz składam sobie to wszystko w całość. I czasem podczas poznawania podstaw coś umyka i wtedy jest problem, dlatego potrzebuję kogoś kto powie mi że jestem gamoń, ale mi pomoże.

moje
25-10-2013, 13:02
Nikt nie mówi Ci, ze jesteś gamoń. Tylko masz podsuwaną wędkę ;)

zwiastun
25-10-2013, 13:23
Słownik ortograficzny też nie gryzie
1. Proponuję Ci zatem, abyś się z nim zaprzyjaźnił. W Słowniku ortograficznym znajdziesz dział poświęcony interpunkcji, poczytasz, może nie będziesz popełniać błędów. Żeby wytykać błędy komuś, wypada ich samemu nie popełniać. A propos błędów ortograficznych - w wypowiedzi, z której usunąłem Ci zbędny kod, masz dwa babole - jeden pierwszorzędny, drugi można uznać za usterkę.
2. Przydałby Ci się również jakiś podręcznik kultury języka - rozpoczynanie wypowiedzi na publicznym forum od przekleństwa, nawet jeśli używasz zdrobnienia, na "gamoństwo" wprawdzie nie wskazuje, ale na braki w wychowaniu i owszem.
3. To bardzo dobrze, że podejmujesz się samodzielnej próby dostosowania szablonu. I zrozumiałe, że możesz czegoś nie wiedzieć lub nie rozumieć. Ale jeżeli nie masz bladego pojęcia na temat budowy szablonu, to po się męczyć? Nie lepiej poszukać szablonu wśród tysięcy bezpłatnych czy niewiele kosztujących klubowych?
4. W odpowiedzi @moje otrzymałeś dwie wskazówki - jedna, że logo i tekst wyświetlają się wewnątrz znacznika H1, oraz drugą, by skorzystać np. z programu Firebug - dodatku do Firefoxa.
Zamiast wszczynać awanturkę, byłoby lepiej, abyś skorzystał z porady.

zuhsm
25-10-2013, 16:01
Przyjmuję krytykę. Pobieram Firebug, jeszcze się zapewne odezwę.

zuhsm
26-10-2013, 11:07
Witam ponownie, cały czas walczę z tym szablonem. Ściągnąłem program Firebug, badam te alementy pokazuje mi że plik snajduje sie w personal.css lub position.css, zmieniam tam różne parametry, ale żaden z nich nie odpowiada za poszerzenie miejsca na header.

Teraz mam jeszcze jeden problem. Jak klikam zakładkę Aktualności to na samym dole mam jakieś 2 białe pola, na wszystkich innych zakładkach ich nie mam.

Już nie mam siły. Podrzucę może komuś grafikę i 20zł na flaszkę i mi skonfiguruje to należycie ?

moje
26-10-2013, 12:05
Ja wiem, że jesteś początkujący więc podpowiem. Masz ustawiony górny padding raz na 8em, a raz na 10em, usuń oba wpisy.

U mnie dół strony wygląda normalnie, zamieść zrzut ekranu.

P.S. Popraw też błedy, Firebug "krzyczy" o kilku odnosnikach w kodzie, które prowadzą do elementów, których nie ma.

zuhsm
26-10-2013, 13:07
Bardzo dziękuję, białe pole zniknęło. Jednak mój logotyp jest 2-3 cm wyższy, można jakoś rozszerzyć to pole aby się pomieścił ??

moje
26-10-2013, 13:11
Tak, da się. Musisz usunąć obecne wpisy dotyczące wysokości i dodać własny "auto" lub wartość w pikselach.

zuhsm
26-10-2013, 13:25
Może skusisz się na tą flaszkę ?? I napiszesz mi jak mam dopracować ten szablon ?? Niedługo google da mi bana, za to moje całe szukanie.

- - - Updated - - -

Przesyłam tez screan tych dwóch pól znajdujących się na samym dole strony, w innych zakładach ich nie ma. Tylko aktualności.

http://sf2skill.pl/images/ble%20ble.jpg

Bazyl
26-10-2013, 13:28
Szanowni koledzy przejdą sobie na jakieś GG czy inne cóś...
Kolega @zuhsm, widzę, chce zbudować stronę w jednym wątku na forum.

zuhsm
26-10-2013, 13:31
Absolutnie, strona jest już gotowa. Temat dotyczy tylko i wyłącznie formatowania wyglądu szablonu.

moje
26-10-2013, 14:10
Co do białych pól, to masz nadmiarowe akapity na końcu, które są puste. Wystarczy wejść do artykułu i je usunąć.

Co do wielkośći logo, to jak ppisałem wcześniej, trzeba zmienić wartości, które już są zdefiniowane. Sa dwie jedna 150, druga 200. Jedną usuwasz, a drugą zmieniasz na 290.