PDA

Zobacz pełną wersję : Pliki językowe



Robster
26-10-2013, 15:02
Witajcie,

Mam mały problem z plikami językowymi w module. Napisałem moduł, dodałem pliki z tłumaczeniem i wszystko ładnie śmiga. Jest jednak problem zaraz po samej instalacji - mianowicie opis modułu, również jest kluczem i powinien być ładowany z pliku języka. Po wejściu do zarządzania modułem opis wyświetla się prawidłowo (pobierany z pliku ini), natomiast zaraz po samej instalacji powinien być ładowany w pliku sys.ini, ale nie jest bo wyświetla się sam klucz. Mało tego dodanie jakiegokolwiek klucza do pliku sys.ini powoduje, że przy instalacji moduły administrator zostaje wylogowany (a moduł nie jest zainstalowany), po ponownym zalogowaniu brak jest menu administracyjnego, ale moduł się dobrze instaluje. Po wylogowaniu i zalogowaniu wszystko wraca do normy (ale opis dalej nie działa przy instalacji).

Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

zwiastun
26-10-2013, 15:27
Obawiam się, ze owo pobieranie tłumaczenia z pliku xxx.sys.ini podczas instalacji jest co nieco teoretyczne. Wiele razy spotykałem się z sytuacją, że mimo istnienia pliku xxx.sys.ini, zamiast nazwy rozszerzenia wyświetlany był klucz.

Robster
26-10-2013, 15:35
Czyli to raczej nie moja wina, a po prostu jakieś niedociągnięcie w Joomla!?

Jola
27-10-2013, 02:21
Tak się dzieje od wersji 2.5 :)

k@m!l
27-10-2013, 16:30
Sam z tym się zmagam,ale można to w miarę "łatwy" sposób obejść:
1. Tworzysz plik script.nazwamodulu.php.
Dodajesz w pliku manifestu: <scriptfile>script.nazwamodulu.php</scriptfile>
2. W pliku script.nazwamodulu.php umieszczasz:


class mod_nazwamoduluInstallerScript
{
public function postflight( $type, $parent )
{
if(!defined('DS'))
{
define('DS',DIRECTORY_SEPARATOR);
}
$lang = JFactory::getLanguage();
$lang->load('mod_nazwamodulu',JPATH_SITE);
echo '<p><h1>'.JText::_('JAKAS_TAM_FRAZA').'</h1></p>';
}
}

i wyświetli Ci ten tekst.
Co prawda wygląda to na wchodzenie do domu przez wejście dla kota, zamiast drzwiami, ale chyba nic innego nie działa.