PDA

Zobacz pełną wersję : Menu i Podmenu



czarne_chmury
26-10-2013, 19:01
Witam,
Jak zrobić w joomli 3.1.5 takie menu jak w artykule joomla. Na innych wersjach wiedziałem jak to zrobić a na 3 nie mam pojecia


Psy

Charty
Owczarki


Koty

Perskie
Syjamskie

Tor_
26-10-2013, 19:19
Masz na myśli menu które linkuje do konkretnych stron? Ostateczny sposób pokazywania może zależeć od css szablonu, lub jakiegoś dodatkowego modułu który używasz do pokazywania menu ,ale generalnie powinno być coś takiego .Psy (pozycja macierzysta -> główna pozycja). Harty (Pozycja macierzysta->Psy). Owczarki(Pozycja macierzysta->Psy) .Koty(pozycja macierzysta -> główna pozycja). Perskie(Pozycja macierzysta->Koty)Syjamskie(Pozycja macierzysta->Koty) Zresztą po "zbudowaniu" menu widać jego strukturę na zapleczu (Menu-> menu które tworzyłeś) więc w czym problem ?

czarne_chmury
26-10-2013, 19:40
Wielkie dzieki pomogło, a wiesz może jak zmienić ID w modułach? zeby zmienieć kolejnośc modułów.

Gall Anonim
26-10-2013, 22:30
a wiesz może jak zmienić ID w modułach?
Poklikaj sobie po strzałećzkach z lewej strony, poprzeciągaj myszą - to się połapiesz.

czarne_chmury
27-10-2013, 11:31
własnie tak robię i nie chce mi zmienić ID tak jagby trzeba było te zmiany gdzieś zaakceptować bo na stronie mimo pozmieniania kolejności nic się nie zmienia, tak samo z artykułami.

Tor_
27-10-2013, 11:40
W kolumnie kolejność kliknij "zapisz kolejnosć"

czarne_chmury
27-10-2013, 11:52
gdzie jest ta kolumna? widzę tylko strzałki góra/dół i obok jeszcze jedna góra

zocha.be
01-02-2014, 01:07
Masz na myśli menu które linkuje do konkretnych stron? Ostateczny sposób pokazywania może zależeć od css szablonu, lub jakiegoś dodatkowego modułu który używasz do pokazywania menu ,ale generalnie powinno być coś takiego .Psy (pozycja macierzysta -> główna pozycja). Harty (Pozycja macierzysta->Psy). Owczarki(Pozycja macierzysta->Psy) .Koty(pozycja macierzysta -> główna pozycja). Perskie(Pozycja macierzysta->Koty)Syjamskie(Pozycja macierzysta->Koty) Zresztą po "zbudowaniu" menu widać jego strukturę na zapleczu (Menu-> menu które tworzyłeś) więc w czym problem ?

Witam, jeżeli mogłabym prosić o pomoc... Mam menu : "Oferta" i podmenu "Szkolenia", "BHP", "Księgowość", które powinnam zobaczyć po kliknięciu w menu "Oferta"
No ale nie widzę i nie mam pojęcia dlaczego...

Pawelo31
01-02-2014, 16:20
a w module menu masz zaznaczone "
Pokaż pozycje podmenu"

zwiastun
01-02-2014, 16:51
@zocha.be: Tu masz opis http://wiki.joomla.pl/Pomoc25:Rozszerzenia_Zarz%C4%85dzanie_modu%C5%82am i_Menu_witryny
Co prawda dla wersji 2.5, ale zasady są te same

zocha.be
02-02-2014, 23:07
Dzięki za pomoc. Działa :)