PDA

Zobacz pełną wersję : CSVImproved - problem z importem użytkowników do VM



morphic
28-10-2013, 08:43
Witajcie,

Problem dotyczy komponentu CSV Improved dla Joomla 2.5. Mam plik csv z następującymi nagłówkami

customer_number,email,id,name,password,perms,shopp er_group_name,usergroup_name,usertype,username,vir tuemart_userinfo_id,virtuemart_user_id,virtuemart_ vendor_id,zip,address_1,address_2,address_type,agr eed,city,company,fax,first_name,last_name,phone_1, nip

i wszystko ładnie, pięknie, ale importują się tylko userzy dla Joomli. Logowanie na zaimportowanych danych normalnie działa, ale jak się już wejdzie do danych klienta na koncie, to nie ma danych do faktury ani do wysyłki. W bazie również w tabeli virtuemart_userinfo jest pusto.

Gdzie może pojawiać się błąd? Jako "address_type" wpisywałem już BT oraz Billing address - ta druga nazwa pojawia się przy eksporcie danych.

mjmartino
28-10-2013, 10:19
Na logiczne rozumowanie trzeba sprawdzić czy w pliku csv są te informacje.
Zakładam że je exportujesz z innej instalacji.
Wypadało by to robić ze zgodnością wersji VM.
Po 3 być może wersja Free ma jakieś ograniczenia co do importu.
Po 4 spekuluję nie używałem tego komponentu.

morphic
28-10-2013, 10:40
No więc wygląda to tak. Dane są eksportowane z programu sprzedażowego, a nie z innej instalacji VM. A CSVI jest w wersji PRO.

mjmartino
28-10-2013, 10:57
No tak ale dalej nie potwierdziłeś czy wyexportowane dane są w owym nagłówku ?
Wersja PRO zapewne ma support więc myślę ze prędzej oni pomogę ewentualnie napiszą jakąś poprawkę.

morphic
28-10-2013, 11:10
Tak, dane w stosunku do nagłówka lecą 1:1. Log pokazuje brak problemów. Jedyny problem jest taki, że ID-ki są na sztywno wpisywane jako '1' - żeby się autonumeracja robiła (i się robi). Ale tak jak pisałem wcześniej importują się tylko Joomla users. IDki muszą być tak, bo nie da się ich w skrypcie stworzyć.

A co do supportu, napisałem do nich w piątek i do teraz nie mam odpowiedzi, a praca mnie goni.

morphic
28-10-2013, 13:17
Problem był idiotycznie prosty jak się okazało. Źle miałem zdefiniowaną kolumnę address_type (miałem Billing Address a powinno być BT) i należało dodać kolumnę adress_type_name, w której właśnie powinno się pojawić to Billing Address.

Temat do zamknięcia. Dzięki za pomoc dla mjmartino.

mjmartino
28-10-2013, 14:22
Czasem trzeba wszystko po kolei przeanalizować i ciach rozwiązanie się znajduje.
Fajnie że podałeś rozwiązanie przyda się potomnym.
Nie ma za co pozdrawiam :)

morphic
28-10-2013, 20:34
No chyba w forum o to chodzi, że jak ktoś znajdzie rozwiązanie to powinien je podać - właśnie dla potomnych.