PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana wielkości Menu i odnośniki.



Damiano1
30-10-2013, 21:11
Witam,
zacznę od tego, że jestem nowym użytkownikiem i to jest mój pierwszy post tutaj. Użytkownikiem Joomli też jestem od około tygodnia, dopiero zaczynam zabawę w programowanie stron internetowych, dlatego z góry przepraszam za mało profesjonalne wypowiedzi i małe rozeznanie w temacie.

Do rzeczy - Mam pewien problem, chciałbym zmienić wielkość wyświetlanego menu (zlota12.cba.pl), ponieważ jest małe i strasznie pusta ta lewa strona, jednak nie mam pojęcia jak to zrobić hm. Przeszukałem około 1500 linijek kodu w "template.css" i każdą pozycje z dopiskiem "menu" oraz wpisem "fontsize", zmieniłem około 20 pozycji i nic nie pomogło, mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Druga sprawa - również pod tym menu chcialbym zrobić taki myk, że wstawiłbym logo i żeby po kliknięciu na nim przeniosło mnie na inną stronę internetową. Da się tak? :P

Pozdrawiam wszystkich!
Damiano.

Jac
30-10-2013, 21:49
1. Dopisz w arkuszu CSS:

.dd-blockcontent ul.menu li a {font-size: 16px;}

2. Utwórz własny moduł, wstaw w nim logotyp, opublikuj w lewej kolumnie.

3. Zapoznaj się z narzędziami wspomagającymi pracę i modyfikowanie stron. Szukaj w jednej z popularnych wyszukiwarek pod hasłem "web developer narzędzia".

4. http://wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna) - skorzystaj ze zgromadzonej tam wiedzy. Zaoszczędzisz sobie i nam czasu i zbędnych pytań.

Damiano1
30-10-2013, 22:13
Dziękuję bardzo! :)

Mam jeszcze 2 pytanka, a)czy da radę zwiększyć odległości między pozycjami w menu? Jeżeli tak, to jak to zrobić? :P

b)Czy da się również powiększyć czcionkę tych nagłówków? "Menu" oraz "Polecamy"?

Pozdrawiam :)

Tor_
31-10-2013, 09:25
To o co pytasz to podstawy css.Skorzystaj z tego co poradził @Jac "web developer narzędzia" a w szczególności narzędzie firebug ustal położenie elementu i dokonaj zmiany w pliku css

Damiano1
31-10-2013, 11:18
Tak właśnie próbowałem coś zdziałać, odpaliłem Firebuga i zbadałem element Menu, dostałem coś takiego:

<h3 class="t">Menu</h3>
Niestety po próbie wyszukania takiego kodu w template.css, nie znaleziono takiego fragmentu :/

Jac
31-10-2013, 11:55
To sobie dopisz w CSS:

h3.t {font-size: 16px;}

Poszukaj w sieci kursu CSS. Zacznij od nauczenia się podstaw.