PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wklejaniem tekstu z edytora typu Write Word do Joomla! 3.x.x



ramiro
01-11-2013, 22:00
Witam.
Nie jestem pewien ale może to jest problem z Joomla!.
Na Joomla! 3.x.x mam jakiś dziwny problem przy wklejaniu tekstu z edytora tekstu do Joomla!. Wklejam tekst używając do tego tej specjalnej ikony (W). Wydaje się byc ok do momentu zaakceptowania pierwszego okna edytora i wybraniu insert. W tym momencie tekst traci część formatowania. Zostają usunięte kolorowania czcionki, oraz przy wklejaniu tabel, tabela zostaje wklejana czysta a tekst z tabeli przed nią. Zarówno w TinyMCE jaki i JCE przy wklejaniu tekstu z edytora tekstu jest ten problem. Sprawdzałęm w innym miejscu (wasze forum) i działa normalnie. Może to być problem w samym CMSie?

moje
02-11-2013, 11:00
Nie wiem czy wiesz ale jest wklejanie tekstu i jest wklejanie tekstu z Worda - dwie osobne opcje.

Word ma swoje dziwaczne formatowanie, które może Ci rozwalić układ strony, więc jeśli korzystasz z wklejania tekstu, to się nie dziw, że wiekszość formatowań masz wywaloną. Mam tez pytanie do Ciebie, jaki jest sens pisania i formatowania tego w Wordzie, skoro edytory w Joomla mają te same możliwości?

ramiro
02-11-2013, 14:04
Dzięki moje za odpowiedź. W takim razie nie ma możliwości włączenia czegoś w stylu konwertera tekstu aby tekst (zwłaszcza tabele z tekstem) wklejany z Worda czy Write zachowywał to formatowanie?
Sens pisania tekstu i formatowania tego w Wordzie, a następnie wklejanie do Joomla! jest, ponieważ jest to strona firmowa i jeśli osoby dodające treść do strony to samo ogłoszenie nie tylko na strone szykują ale również w inne miejsca, musi pisać to kilka krotnie. Ewentualnie pisać w edytorze tekstu Joomla! a następnie kopiować do Worda, Write. Sekretarka dodająca treść do strony zwykle przyzwyczajona jest do pracy w pakiecie Office, OpenOffice. Czyli w zasadzie (żeby nie rozbić układu strony) nie ma możliwośći tego rozwiązać w jakiś wygodny sposób?

moje
02-11-2013, 14:08
Kiedyś widziałem importery treści z plików czy to MS czy Opean/Libe Office, poczukaj w dostępnych rozszerzeniach.

ramiro
06-11-2013, 20:36
Przejrzałem JED ale nie znalazłem importera, konwertera aby całą treść widoczną w edytorze tekstu typu Word, Write, kopiował do Joomla! 1:1. Chyba nie mam wyboru i zostanę przy standardowym kopiowaniu za pomocą TinyMCE lub JCE. Dziękuję za odpowiedź moje. Daję pomógł.