PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie dotyczące wyglądu strony



andrzejlechniak
03-11-2013, 11:51
Witam

Jestem początkujący w tworzeniu stron za pomocą zorganizowanego CMSa [wcześniej robiłem strony bez tego]. Teraz tworzę stronę za pośrednictwem CMS Joomla 3.1.5. Na razie mam szablon strony z jednym zwartym blokiem tekstu. I teraz mam pytanie, jak rozdzielić stronę na dwie lub trzy bloki [ew. cztery] tak, aby nie wyglądało to jak tabelka. Chciałbym zamieścić np. dodatek [moduł] z wiadomościami tak, aby nie wyświetlały się one na całej stronie, ale na jednej z części strony. Chciałbym też mieć menu pionowe wyświetlane w jednej części strony, a nie na całej stronie.

Mam też pytanie drugie, jak można zrobić menu pionowe, które będzie przypisane tylko do jednej lub dwóch stron [a nie na wszystkich].

Bardzo dziękuję za ewentualną podpowiedź lub pomoc. Pozdrawiam. AL.

Tor_
03-11-2013, 12:02
Witam
Instalujesz "czystą" joomla .Tworzysz kategorie ,tworzysz artykuły przypisujesz do wybranej kategorii publikujesz.Menu pokazujesz za pomocą modułu
na wybranej pozycji szablonu.Gotowe moduły menu poziome pionowe i jakie tam sobie jeszcze wymyślisz znajdziesz np tu (http://extensions.joomla.org/search?q=menu) .O wyglądzie strony decyduje szablon.Masz tam zaprojektowane bloki "pozycje" na których publikujesz interesującą Cie treść.To na której stronie ma być widoczny moduł określasz w tym że module podczas publikacji opcja "przypisz do pozycji menu"

andrzejlechniak
03-11-2013, 12:05
No dobra, ok. A jak tworzę szablon za pomocą takich programów jak artisteer to powinienem tam w szablonie dopracować to. Chodzi mi także o elementy takie jak menu pionowe, moduł wiadomości czy logowania?

Tor_
03-11-2013, 12:21
Jeżeli masz na myśli wygląd pozycji w szablonie to jak najbardziej możesz to zrobić na etapie projektowania szablonu