PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent podobny do wykop.pl



piter123
03-11-2013, 22:03
Witam,

Chcę na swojej stronie między innymi udostępniać artykuły z różnych stron, ale wiadomo że samo podanie źródła (link do str) czasem nie wystarczy bo ludzie się czepiają i każą kasować. Szukam jakiegoś rozwiązania płatnego, albo i nie, które pozwoli mi zamieścić taki artykuł na stronie a użytkownik czytając go nadal będzie znajdował się na mojej witrynie. Przeglądałem google szukając czegoś podobnego do wykopu, ale praktycznie niczego przydatnego nie znalazłem. Może macie jakieś inne rozwiązania jak takie artykuły mogę dodać na str?

Winnetou
04-11-2013, 11:32
FeedGator, choć raczej daleko mu do Wykopu. Zresztą zupełnie inna koncepcja, ale pozwala 'wsadzić' cudzy artykuł na własną stronę.
http://www.softdesign-studio.pl/tag/rss

piter123
04-11-2013, 18:57
ale wtedy artykuł będzie skopiowany na moją stronę i na niej osadzony? Dobrze rozumiem? Chodzi mi o to aby to było legalne.

zwiastun
04-11-2013, 19:13
A jak sobie wyobrażasz legalne automatyczne kopiowanie całych artykułów z innych witryn?

Winnetou
04-11-2013, 19:44
Teoretycznie to jest legalne, a czy etyczne to już każdy musi zajrzeć w głąb własnego sumienia.
W każdym razie zauważyłem że niektóre kanały RSS pozwalają kopiować całą treść artykułów. Przydatne szczególnie gdy się czyta aktualności ze stron na tablecie lub smartfonie. Czytnik wczytuje wówczas całą tekstową treść artykułów pomijając wszystkie reklamy.

FeedGator pozostawia w artykułach link do źródłowej strony.

zwiastun
04-11-2013, 20:59
To, ze kanały RSS pozwalają kopiować całą treść artykułów nie oznacza jeszcze, że wolno to robić i że jest to legalne. Prawo dysponowania treścią ma jej twórca bądź wydawca. On tez określa prawa do powielania (reprodukcji, upowszechniania - copyright). Jeśli nie wyraża takiego prawa wprost, powielanie/odtwarzanie/reprodukowanie dozwolone jest tylko i wyłącznie po uzyskaniu jego zgody.

piter123
04-11-2013, 23:26
też tak właśnie myśle. Ale gdy taką stronę dodać do okno iframe to już chyba sprawa wygląda inaczej? Przeglądam artykuł na innej stronie a u mnie byłby tylko osadzony link (tytuł), ale skoro nie ma takiego komponentu to trudno.. trzeba szukać innego rozwiązania

zwiastun
04-11-2013, 23:39
Żadne kombinacje techniczne nie pozwalają Ci brać cudzego i udostępniać na swojej stronie. Zawsze musisz mieć wyraźną zgodę autora/wydawcy. I radzę długo i solidnie chuchać na zimne.

piter123
04-11-2013, 23:42
to w takim razie strona wykop.pl i inne tego typu działają nielegalnie?

zwiastun
04-11-2013, 23:51
A czy ja coś takiego napisałem?

piter123
05-11-2013, 00:36
Tak to zrozumiałem "Żadne kombinacje techniczne nie pozwalają Ci brać cudzego i udostępniać na swojej stronie"