PDA

Zobacz pełną wersję : Wczytywanie strony z szablonu



andrzejlechniak
04-11-2013, 11:32
Witam.

Zrobiłem szablon strony w programie Artisteer. Zainstalowałem go na moim serwisie [szablon eksportowałem razem z zawartością]. I teraz pojawia się problem. Chcę zmienić wygląd np. strony głównej ze zwykłego artykułu na to co zrobiłem w programie i... i nic, nie wiem jak to zrobić. Podobnie sprawa ma się w kwestii formularza logowania czy obecności menu pionowego. Czy jest jakiś uniwersalny wygląd stron [chodzi mi o pozycje modułu na stronie]. Bardzo proszę o pomoc.

moje
04-11-2013, 11:47
Jak chcesz skorzystać z nadpisywania szablonem, to musisz to zrobić w ustawieniach modułu (dla modułów), łącza (dla komponentów).

Gall Anonim
04-11-2013, 12:25
@andrzejlechniak
jeżeli zainstalowałeś na Joomla - czystym - szablon z artisteera z załączonymi dopliku szablonu danymi na zapleczu => zakładka => rozszerzenia => szablony => znajdź swój szablon i otwórz (albo w opcjach szablonu, albo w opcjach stylu masz możliwość załadowania danych które weksportowałeś do szablonu).
all

andrzejlechniak
04-11-2013, 13:07
Dobra, średnio widzę możliwość eksportowania szablonu, a mam najnowszą wersję Joomla 3.1.5.

Gall Anonim
04-11-2013, 14:02
Artisteer - ma opcję: zapisu/eksportu wykonanego szablonu wraz z zawartością używaną w programie - potem, po instalacji trzeba ją "wywołać" w Joomla tak jak napisałem = więc chyba nie zrozumiałeś mojego postu.
albo wyeksportowałeś szablon z Artiseera bez zawartośći - bo woczas tych możliwości nie masz.
Jeśli jest wyeksportowany poprawnie - wówczas - w miejscu które wskazałem na zapleczu administracyjnym Joomla otwierając dany styl szablonu masz zakładkę opcje a w niej:
-Blog layout type: Dafault oraz Artisteer
- jak również możliwość: Content - Import Content from template.
Pzdr
P.S. Ta informacja jest w dziale dla Joomla 3 i dotyczy Joomla 3.x awięc i twojej.

andrzejlechniak
04-11-2013, 15:15
Dobra, to chyba źle wyeksportowałem szablon w joomli, bo sam takiej opcji nie widziałem. Teraz nie mam możliwości sprawdzenia, ale później to zrobię. Generalnie dzięki za pomoc.