PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana zdjęcia na tekst na stronie głównej



Diancia
05-11-2013, 16:04
Hej. Nie wiem jak to ująć, ale mam na stronie głównej coś takiego:
http://oi39.tinypic.com/103aa0l.jpg
Gdy kliknie się na kwadracik z thumb1, to obok wyświetla się taki obrazek jak na zdjęciu wyżej. Jeśli się kliknie na thumb2, to wyświetla się inny obrazek i tak dalej.

Chciałabym przerobić to tak, aby po kliknięciu na te małe kwadraciki - zamiast zdjęć wyświetlały się teksty.

Kod z indexu, który wydaje mi się być za to odpowiedzialny:
(za 1 kwadracik, kolejne są analogiczne)

<a class="thumb" name="slide1" href="templates/<?php echo $this->template ?>/images/gallery/slide1.jpg" alt="slide1">

Wie ktoś jak to przerobić?

Pozdrawiam.

Diancia
05-11-2013, 16:38
Kurczę, nie mogę znaleźć opcji edycji tematu. To zaryzykuję post, może się scali.
Zapomniałam dopisać, że te thumby mogą pozostać obrazkami, ale za nie odpowiada inny kod chyba.
Chcę tylko zmienić slide'y, czyli te duże obrazki z boku :-)

Bazyl
05-11-2013, 16:56
Witaj,

Z Twojego postu wynika, że jak jesteś chora to wysyłasz lekarzowi swoje zdjęcie do badania...

1. Zrób obrazki z tekstem
lub
2. Podaj adres strony, a jakaś dobra dusza się nad tym, być może, pochyli...

Diancia
05-11-2013, 17:19
Hm... Wydawało mi się, że tyle starczy. slide1, slide2 itp to oznaczenia zdjęć dużych, a thumb1, thumb2 itp do małych ;d
Nad opcją nr 1 myślałam, ale zrobię ją w ostateczności, bo wstępnie zależy mi, aby tekst mogł być kopiowany :-)
Adres strony pic.xaa.pl - dla dobrej duszy :-) (ps. Jeśli komuś sie uda doradzić jak to rozwiązać, to mniej więcej za tydzień mogę wynagrodzić jakimś sms premium za kilka zł (a jeśli to za mało, to za kolejny miesiąc znowu itd. ;-))
Pozdrawiam

Tor_
05-11-2013, 18:59
Witam
Po co przerabiać. Mechaniz który wykorzystujesz na swojej stronie służy do "rotacji" obrazów nie tekstów z takim przeznaczeniem go zaprojektowano. Jeżeli po kliknieciu z boku ma sie pojawiać tekst do kopiowania plus ewentualnie obraz/y w nim zawarty to użyj dodatku typu "Content Slider" lub "tabs" lub zwykłe menu obrazkowe plus ładowanie treści w Ajax

Diancia
05-11-2013, 19:24
Mhm, tylko ja się nie znam na programowaniu, kiedyś próbowałam ogarnąć content slider, ale brak czasu i chyba pasji do tego.Te nazwy są mi zupełnie obce. Stąd szukam prostszego, szybszego sposobu, ale jeśli się nie da to trudno, podmienię obrazy :-)