PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze Slideshow



kpiecha
06-11-2013, 12:38
Witam,

Szukam, szukam i znaleźć nie potrafię, a mianowicie tworzę sobie stronę (oczywiście jako laik i próbując wszystkiego metodą prób i błędów) i jak na razie mam 2 problemy, z którymi nie potrafię sobie poradzić, a mam nadzieję, że koleżanki i koledzy dysponujący szerszą wiedzą będą w stanie mi pomóc, tak więc:

1. Na stronie mam pokaz slajdów i po pewnych przeróbkach (zmiana wysokości, zmiana czasu przejścia i prędkości), po każdej zmianie slajdu pojawia się wąski pasek i jest widoczny przez kilka sekund (w zależności jaki rodzaj przejścia slajdów wybiorę, pasek jest pionowy albo poziomy).

2. Z prawej strony mej strony znajduje się moduł JElastislide, w którym pokazują się loga Klientów. Po ostatnim logo mam dużą przerwę, więc chciałabym zmienić wysokość, ale nie wiem gdzie znaleźć kod. Wyszukałam, że kod to:

<!-- JElastislide Carousel -->
<div class="elastislide-wrapper elastislide-vertical" style="max-width: 114px; height: 281px;"

Szukałam w plikach i szukałam i nie wiem...

Strona to: interpretatio.pl (strona w powijakach ^^)

Jeśli podobne tematy były już poruszane, to przepraszam za powtórzenie ale naprawdę nie znalazlam odpowiedzi.

Karol99
07-11-2013, 00:15
Ad 1.: Twoje obrazki w sliderze mają wysokość 233px, a prostokąty z efektem "cegiełek" mają 58px. Cztery "cegiełki" w pionie dają 232px - o jeden piksel mniej niż obrazek. I ten jeden piksel kolejnego obrazka "wystaje" u dołu.

kpiecha
07-11-2013, 11:19
Dziękuję Karol. No więc zmieniłam rozmiar obrazków, zmieniłam rozmiar w tdefault.css i dalej niestety pasek się pokazywał. Jednakże problem rozwiązał się sam poprzez zmianę efektu przejścia ;-)

Jak nie drzwiami, to oknem - byle działało i jakoś wyglądało ;-)

Pozostaje więc jeszcze kwestia, gdzie znaleźć kod odpowiadający za rozmiar 'przerwy' w JElastslide.

Karol99
07-11-2013, 18:13
W pliku modules/mod_jelastislide/vari/elastislide.css w linii 36 w regule dla .elastislide-vertical dopisz
height: 210px !important;

kpiecha
08-11-2013, 10:07
Karolu, bądźże pozdrowiony, kłaniam się nisko z wdzięczności ;-)