PDA

Zobacz pełną wersję : Po aktualizacji strona oraz zaplecze nie działa.



joomal
07-11-2013, 16:25
Witam, niestety stało się. Pokusiło mnie bez kopii bezpieczeństwa zaktualizować joomle z 3.1.1 do 3.2.0. Nie miałem jeszcze modułu do kopii bo strona była na ukończeniu - no cóż biorę to na klatę. Teraz po wpisaniu adresu do strony czy do zaplecza tylko biała karta. Wszystko martwe. Co mogę zrobić Panowie? Czy to na prawdę koniec?

joomal
07-11-2013, 17:18
Napisałem o przywrócenie kopii z wczoraj mam nadzieje że będzie ok, czekam. Ale w takim razie to strach robić aktualizację nawet gdybym miał kopię to trzeba by było od nowa stawiać joomle i przywracać kopię..... nie fajnie.....

zwiastun
07-11-2013, 18:01
1. Za mało informacji, by oceniać przyczyny, ale jedną z nich jest zapewne zaniedbanie wcześniejszych aktualizacji
2. Wykonaj kopię lokalną i spróbuj aktualizacji lokalnie. Może zamiast "jednym kliknięciem" - zaktualizuj tak, jak byś instalował rozszerzenie (czyli zainstaluj na swojej wersji Joomla najnowszą wersję tak, jak się isntaluje rozszerzenia)

hazael
07-11-2013, 18:44
Nie ma co się podniecać białym ekranem. Spróbuj ochłonąć i spokojnie kolejno wyłaczaj zainstalowane dodatkowo komponenty, a dowiesz się, który krzaczy. W moim przypadku z Joomlą nie grał Jomsef - babola w nim prowizorycznie skorygowałem i stronka dalej cieszy :)

Podoba mi się ten nowy patent z niewidzialnym przyciskiem przy modułach - widoczny dla admina, gdy najedzie na pole dla modułów myszką - można je teraz edytować od frontowej strony. :)

Fnx1
08-11-2013, 10:03
Nie ma co się podniecać białym ekranem. Spróbuj ochłonąć i spokojnie kolejno wyłaczaj zainstalowane dodatkowo komponenty
Może ja za głupi jestem ale jak ma wyłączać komponenty skoro do zaplecza nie ma dostępu?

KES
08-11-2013, 10:50
Proponuję Ci wejść w plik configuration.php w głównym katalogu Joomla, zmienić zmienną $error_reporting na maxiumum:

public $error_reporting = 'maximum';

Wejść na zaplecze i pojawi Ci błąd z informacją jaki komponent/plugin/moduł robi u Ciebie błąd.

Wchodzisz do bazy danych, tabela #__extensions. Wyszukujesz rozszerzenie, które powoduje błąd u Ciebie. Wyłączasz je, enabled = 0.

joomal
08-11-2013, 12:40
Przywróciłem kopię. Zastosowałem instalację metodą Zwiastuna i poszło, wszytko hula. Tak więc do końca nie wiadomo co było powodem. Nie bawiłem się w ponowną instalację "jednym kliknięciem" bo czasu mało, ale metoda KESa wygląda na fajne wyjście awaryjne. Dziękuje Panowie!

hazael
08-11-2013, 15:29
Może ja za głupi jestem ale jak ma wyłączać komponenty skoro do zaplecza nie ma dostępu?
Jak nie możesz wejsc w panel sterowania, aby wyłaczyć komponenty, to mozesz na piechotkę - logujesz sie do bazy danych MySQL, znajdujesz tabelę z listą komponentów i zmieniasz z 1 na 0 - proste :)

Fnx1
08-11-2013, 19:59
Jak już się wie to owszem proste. Dzięki. Na razie nigdy tak nie musiałem robić - a na przyszłość wiedza jak znalazł!

developer
09-11-2013, 19:05
(czyli zainstaluj na swojej wersji Joomla najnowszą wersję tak, jak się isntaluje rozszerzenia)
Joomla jako CMS nie jest swoim rozszerzeniem.

zwiastun
09-11-2013, 22:17
Jak widzę, Kolega @developer ma swój dzień dyskusji. Zapewne sobie ważności albo dowodów kompetencji musi dodać.

A gdzież to, proszę Szanownego Kolegi, Kolega wyczytał twierdzenie, że "Joomla jest swoim rozszerzeniem"?

Z czym zatem, Szanowny Kolega, polemizuje?
Ze swoją niekompetencją, nieumiejetnością czytania ze zrozumieniem czy może z informacją o metodzie aktualizacji Joomla! poprzez zainstalowanie nowszej wersji za pomocą wbudowanego w Joomla instalatora tak, jak się instaluje każde inne rozszerzenie.

Jeśli ze swoją niekompetencją, to proszę się dokształcić.
Jeśli z nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem, przykro mi - nie poradzę.
Jeśli z informacją o jednej ze standardowych metod aktualizacji, to również proszę się dokształcić - najprościej przeprowadzić mały eksperyment.

developer
11-11-2013, 18:14
Jak widzę, Kolega @developer ma swój dzień dyskusji.
dziękuję :)

Zapewne sobie ważności albo dowodów kompetencji musi dodać.
"Racji brak musisz mieć Ty" - Mistrz Yoda, ep. 2, Gwiezdne Wojny.

Reszta bez komentarza.

zwiastun
11-11-2013, 18:48
Gdybyś jeszcze z mądrych myśli wysnuwał mądre wnioski, byłoby doskonale.

jkoch
11-11-2013, 21:31
Proponuję Ci wejść w plik configuration.php w głównym katalogu Joomla, zmienić zmienną $error_reporting na maxiumum:

public $error_reporting = 'maximum';

Wejść na zaplecze i pojawi Ci błąd z informacją jaki komponent/plugin/moduł robi u Ciebie błąd.

Wchodzisz do bazy danych, tabela #__extensions. Wyszukujesz rozszerzenie, które powoduje błąd u Ciebie. Wyłączasz je, enabled = 0.

I mi też zachciało sie migracji do 3.2. Zrobiłem KES jak piszesz, ale co znaczy "wejść na zaplecze...." jak właśnie na zaplecze nie moge wejśc przez biały ekran.

W tym wierszu zmieniłem ma "maximum" ale nic nie zmieniło ani nie pokazuje jaki komponent.

Proszę o jakąś poradę co jeszcze moge zrobić.

KES
11-11-2013, 21:46
Po to wchodzisz kolejny raz na zaplecze aby się dowiedzieć jaki dodatek wywołuje błąd.

Co do edycji configuration.php jeżeli stronę masz na serwerze, pobierz ten plik przez FTP.
Zmień w pliku co potrzeba i zedytowany plik dodaj na FTP podmieniając poprzedni.

jkoch
11-11-2013, 21:55
Dziekuję - mój błąd - kopiowałem configuration.php na dysk zmieniałem i przez ftp wrzucałem dając zamień istniejący na serwerze - niestety nie zamieniał. Trzeba było usunąć z serwera i dopiero wgrać nowy.
Zadziałało, z tym, że teraz pokazuje mi jaki komponent to robi, niestety w activeadmin nie znalazłem takiego komponentu :/
Usunąłem go "na żywca" z ftp i PA się otwiera jednak pokazuje mi błąd "SQL=SELECT * FROM `j25_postinstall_messages` ORDER BY `` ASC" i to jest to tylko co przeszkadza w zasadzie, reszta działa, jak ten komunikat można usunąć?

"Odinstalowanie komponentu: Próbujesz odinstalować rdzenny komponent" i nie da rady go wyłączyć w PA

Marfish
24-11-2013, 10:30
Proponuję Ci wejść w plik configuration.php w głównym katalogu Joomla, zmienić zmienną $error_reporting na maxiumum:
Kod PHP:
public*$error_reporting*=*'maximum';*
Wejść na zaplecze i pojawi Ci błąd z informacją jaki komponent/plugin/moduł robi u Ciebie błąd.

Wchodzisz do bazy danych, tabela #__extensions. Wyszukujesz rozszerzenie, które powoduje błąd u Ciebie. Wyłączasz je, enabled = 0.

Ta podpowiedź u mnie przyniosła porządany efekt. W moim przypadku krzaczył Uddeim. Dziękuję KES.

Krzysiekk
11-12-2013, 16:41
Też borykam się z problemem logowania do panelu admina, po wpisaniu loginu i hasła, strona przeładowuje z powrotem do okienka, zastosowałem tu pomysł kolegi @KEs z pierwszej strony,ale to nie rozwiązało problemu. Jak sie z tym uporac?

Jola
11-12-2013, 16:56
Sprawdź ten (http://forum.joomla.pl/showthread.php?74629-Dlaczego-po-zmianie-has%C5%82a-w-Joomla!-3-2-nie-mo%C5%BCna-si%C4%99-zalogowa%C4%87) powód. Jeśli nie zmieniałeś hasła i tak zastosuj RatujAdmina

hazael
11-12-2013, 16:58
po wpisaniu loginu i hasła, strona przeładowuje z powrotem do okienka
Spróbuj wpisać inny login lub hasło. ;)

Krzysiekk
11-12-2013, 19:51
Dziękuje Ci bardzo pomogło, a jak sprawdzić to co zaszkodziło, tzn czemu tak się stało, w jednym z wątków czytałem że to któryś komponent, rozrzeżenie nowo zainstalowany mógł spowodować ten problem?