PDA

Zobacz pełną wersję : problem art. po akt. do Joomla! 2.5.16



beRRo
07-11-2013, 21:32
Witam, przejdę do rzeczy, mam problem z artykułami wyświetlanymi po kliknięciu w adres. otóż wcześniej miałem przed akt. do

Joomla! 2.5.16 wszystko ok. Problem twki gdy wejdę w adres art. ze strony główne np. http://emuza.com.pl/index.php/component/content/article/10-electro-commercial-mp3/7707-skitzofrenix-wild-out-jeff-doubleu-remix to mam dodatkowe component, wcześniej tak długiego adresu nie było a był następujący i wyświetlany tak. http://emuza.com.pl/index.php/10-electro-commercial-mp3/7707-skitzofrenix-wild-out-jeff-doubleu-remix
Jak to naprawić?

beRRo
09-11-2013, 12:53
Ref. Pomoże ktoś?

Goferek
10-11-2013, 08:38
Myślałem, że jest to problem podminy pliku .htaccess z htaccess.txt ale nie pomogło. Dodatkowo zniknęły moduły ówcześnie przypisane do newsów z głównej strony.
Natomiast w panelu administracyjnym, pomimo aktualizacji przez FTP do wersji 2.5.16 nadal mam informację, że jest najnowsza wersja 2.5.15 i mam dokonać aktualizacji :)

Karol99
10-11-2013, 11:32
@Goferek: w J! 2.5.x do aktualizacji nie wystarcza samo wgranie plików łatki przez FTP. Zapoznaj się z instrukcją aktualizacji (http://wiki.joomla.pl/index.php/Aktualizacja_wyda%C5%84_Joomla_1.6_-_2.5x) (w szczególności metoda 3).

Goferek
10-11-2013, 16:31
Nigdzie nie napisałem, że tylko przegrałem pliki na FTP. Naprawiłem również bazę danych ale to nic nie pomogło, dlatego też szukam kolejnych pomysłów.

Karol99
10-11-2013, 17:02
Widać "coś poszło nie tak" - na szczęście masz do dyspozycji pozostałe metody.

Goferek
10-11-2013, 17:13
"Coś poszło nie tak", możemy się tam przerzucać pustymi postami :) tylko czy na tym ma polegać forum?? Tak się generuje dużą ilość wpisów? :)

zwiastun
10-11-2013, 17:34
tylko czy na tym ma polegać forum??
Zapoznałeś się z instrukcją? Zastosowałeś opisane sposoby?
Jeśli nadal masz problem, masz do dyspozycji metodę czwartą aktualizacji Joomla, nieopisaną wprawdzie w instrukcji, ale ostatnio na forum wiele razy o niej wspominałem - zainstaluj najnowszy Joomla tak, jak się instaluje rozszerzenia (Pierwsza karta: Instaluj z pakietu).
Jeśli i to nie pomoże, przyjmij, co napisał Ci @Karol 99: widocznie coś "poszło nie tak" - ja dodam tylko, ze nie sposób zgadywać, w którym momencie. Instalacja i aktualizacja oprogramowania, jakkolwiek by się nie wydawała prostym zabiegiem, jest działaniem złożonym, a to, czy zainstalowane lub zaktualizowane oprogramowanie działa poprawnie zależy od niezliczonej ilości czynników. Nie oczekuj, że ktoś na podstawie Twoich lapidarnych sformułowań ( "pomimo aktualizacji przez FTP do wersji 2.5.16 nadal mam informację, że...), bez dostępu do środowiska i przeprowadzenia stosownych badań, rozwiąże Ci problem, z którym się wcześniej nie spotkał.

PS
I jeszcze jedno rozwiązanie: Przywróć poprzednia wersję z kopii zapasowej i uaktualnij do 3.1.6. Może to Ci rozwiąże problem.

Goferek
10-11-2013, 19:19
Zwiastunie, ja wiem że nie zawsze da się pomóc i rozpatrzyć wszelkie problemy, dlatego też jeśli nie wiem, nie mam pomysłu - nie odpowiadam. Potem ludzie szukają na forum odpowiedzi, wchodzą na taki temat i nie widzą nic konkretnego poza jałową dyskusją.
Twoja odpowiedź już wnosi wiele i na tym to powinno polegać.
Wszystko przeszedłem jak należy i wypróbowałem zaproponowane sposoby. Nadal w panelu mam informację, że posiadam wersję 2.5.16 i muszę zaktualizować do najnowszej wersji 2.5.15 - tego nie rozumiem.
Po aktualizacji wszystko mi działa, poza... na stronie głównej przy newsach mam odpowiedni moduły. Do tej pory było tak, że gdy wchodziłem do rozszerzenia newsa wszystkie moduły również się ładowały. Teraz widzę tylko samego newsa.
Zniknęły też proste adresy - pomimo dobrych ustawień i zamianie nazwy pliku .htaccess.
Napisałem posta bo być może nie jestem (z tego co wiem to nie) jedynym, który ma te same objawy.