PDA

Zobacz pełną wersję : Plik showthumb.php obciąza pamięć



epsylon
08-11-2013, 13:46
Napisałem do dostawcy usługi internetowej o sprawdzenie blibloteki GD gdyż obrazy zamieszczone w dodatku Simple Image Gallery Plugin nie otwierały się wszystkie , operator odpowiedział
" Jedyny problem na podanej stronie jaki dostrzegłem wynikał z
przekierowań ustawionych w pliku .htaccess w katalogu nadrzędny. Dla
katalogu subdomeny ... wyłączyłem dziedziczenie
przekierowań z nadrzędnego katalogu " Jednak problem nadal istniał i istnieje. Dostawca teraz dał do zrozumienia ,że "plugins/content/plugin_jw_sig/showthumb.php
wykorzystuję dużo pamięci dla skryptów w granicach 150 - 400 MB Również wykorzystanie procesora sięga 10%.- To właśnie on powoduje problem "
Jest mi ta galeria niezbędna i zastanawiające jest ,że taki mały plik aż tyle wykorzystuje pamięci ?
Czy ktoś zna lekarstwo na ten problem? Dziękuję z góry.

Gall Anonim
08-11-2013, 19:44
hosting? - gdzie - dostawca

epsylon
09-11-2013, 12:16
http://domenomania.pl/

mjmartino
12-11-2013, 13:28
I dlatego wykorzystuje się cache aby takie dodatki nie generowały obciążenia dla stron. tumbsy się nie zmieniają co chwilę wiec wystarczy raz wygenerować i spokój ;)

epsylon
12-11-2013, 15:41
Dziękuję za odpowiedź, problem jednak leżał w innym miejscu.Już go rozwiązałem tego samego dnia.

sylwekb
13-11-2013, 10:24
Witam, od kilku dni mam ten sam problem z tym dodatkiem mimo, że mam go od kilku lat, oczywiście dodatek jest aktualizowany. W sumie nie mam bardzo dużo zdjęć, a wysycenie CPU przez ten niewielki skrypt i generowanie przez niego miniatur waha się od 5 do kilkunastu %. Hosting na kei.pl. Oczywiście cache w konfiguracji globalnej włączone i ustawione na 1200 minut. Jakieś sugestie?

sylwekb
15-11-2013, 09:53
Od 2 dni rośnie obciążenie i obecnie mam w sumie 77,60% obciążenia dysku (IO) serwera referencyjnego, dotychczas było około 20%. To jest wręcz niemożliwe. Nie wiem co się dzieje bo nic nie instalowałem, szkodliwego kodu ani wirusa także nie mam. Nie wiem o co chodzi?

epsylon
15-11-2013, 12:14
Nie pozostaje Ci nic innego jak odinstalować ten Plugin , jeżeli jest to demo to niestety pożegnaj się z nim JAK NAJSZYBCIEJ , Ten plik showthumb.php to taki PASKUD , który obciąża pamięć !!!! Nie przejdziesz tego !!!!!!! Wina nie leży na dostawcy usługi internetowej, tylko w tym PLIKU showthumb.php !!!!! DEMO TO DEMO NA DUŻO NIE POZWALA .

sylwekb
15-11-2013, 12:27
Tylko dlaczego od 2 lat było stabilnie, a nagle wysycenie procesora (CPU) serwera i obciążenia dysku (IO) zaczęło tak skakać. Masakra.

epsylon
15-11-2013, 12:37
Możesz zrobić kopię tego dodatku zanim go usuniesz z serwera i zobaczysz efekt. Ja też miałem wszystko OK i też 2 lata, do czasu gdy musiałem małą korektę na stronie zrobić.

sylwekb
15-11-2013, 12:39
Jest jakaś alternatywa dla tego dodatku bo jakoś szukam i nie mogę znaleźć, oczywiście nie chciałbym generować od nowa wszystkich galerii wstawianych kodem do artykułu bo przecież jak odinstaluję wszystko się posypie.

mjmartino
15-11-2013, 15:10
Rozumiem że macie najnowsza wersje v3.0 ; >

sylwekb
15-11-2013, 15:54
Faktycznie miałem poprzednią wersję, zainstalowałem v3 zobaczymy czy coś się poprawi. Galerie po aktualizacji są w porządku.
Szkoda by było wyrzucać ten dodatek bo w sumie sprawuje się w porządku. Dziwna sprawa bo strona nie jest bardzo duża.