PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! 3.2. problem z edytorem TinyMCE.



ramiro
08-11-2013, 18:55
Witam.
Jak w temacie, po aktualizacji do Joomla! 3.2. nastąpił mi problem. Jest nim kompatybilności (tak myślę), ponieważ stosowałem edytor JCE ale po aktualizacji przestał działać poprawnie. Widział wypunktowanie na podglądzie (front-end), ale podczas edycji nie widział punktowanych linii. Co gorsza punktuje każdy wklejany tekst, również tabelki. Wróciłem ponownie do TinyMCE. Z nim jest taki problem, iż brakuje ikony do wklejania z Worda, Worksa. A wklejać 1:1 nie mogę bo dzieją się dziwne rzeczy. Oczywiście opcje TinyMCE nie były zmieniane i sprawdzałem je wielokrotnie. Jest w trybie rozszerzonym. Po za tym zmienił szatę graficzną, ale to chyba nowa wizualizacja. Może ktoś podpowiedzieć czy to przeoczenie moje, albo gdzieś w górnym menu edytora TinyMCE (w wysuwanym menu jak w Wordzie, czy Worksie) znajduje się opcja wklejania z edytorów tekstu typu Word, Wokrs?

Azot
09-11-2013, 14:14
JCE jeszcze nie jest kompatybilne z nowym TinyMCE. A co do Worda, to sądzę iż została ta opcja usunięta, a normalnie kopjuj wklej z worda nie działa?

Karol99
10-11-2013, 12:58
normalnie kopjuj wklej z worda nie działa?

Azot, przez ponad rok obecności na forum nie natknąłeś się na żaden z dość licznie zgłaszanych problemów, wynikających z bezpośredniego kopiuj-wklej z Worda?

Więc powtórzę: takie wklejanie przenosi rozliczne śmieci generowane przez Woda, które potrafią nadzwyczaj skutecznie "rozwalić" stronę (nie tylko opartą na J!). Jeśli potrzebujemy skopiować coś z dokumentu Worda, to albo należy skorzystać z wymienianego wyżej narzędzia w edytorze, albo najpierw skopiować do edytora typu Notepad (Notepad+, PSPad itp.), tymczasowo zapisać, skopiować tę wersję i przenieść do okna edytora J!

ramiro
10-11-2013, 13:06
Jeśli potrzebujemy skopiować coś z dokumentu Worda, to albo należy skorzystać z wymienianego wyżej narzędzia w edytorze, albo najpierw skopiować do edytora typu Notepad (Notepad+, PSPad itp.), tymczasowo zapisać, skopiować tę wersję i przenieść do okna edytora J!
To jest sposób ale jest to trochę robota na piechotę. Nie daje ona wielkich rezultatów, ponieważ zostaje tylko podstawowe formatowanie. Nie będzie w nowym TinyMCE ikony do wklejania z Worda?