PDA

Zobacz pełną wersję : Czy da się to zrobić w Joomla



romseb
08-11-2013, 21:53
Witam,

Mam pytanie o rzecz której nigdy nie robiłem i mogę się domyślać jak to się robi: Jest sobie na serwerze strona zrobiona na Joomla, Jest tam oczywiście hosting, i wszystko działa. Pytanie moje jest następujące, zasadniczo dla osobby która to robiła jest to proste. Jakie czynności należy przeprowadzić, aby zainstalować nową Joomlę z nową stroną. Instalacja Joomli w podkaltalogu w odniesieniu do starej strony, i potem przekierowanie na nową stronę? Warto byłoby to przeprowadzić tak, aby w czasie tworzenia nowej stara cały czas mogła działać. Jakoś nie widzę możliwości zaintalowania dwóch joomli i dwóch stron w tym samym katalogu DocumentRoot.

Będę wdzięczny za pomoc.

romseb

GOGOKOM
08-11-2013, 22:45
No z joomla od 07-08-2011 aż dziw bierze że pytasz o takie sprawy, zwłaszcza że nie poszukałeś na forum a jest na pewno i zadajesz pytanie.
w katalogu głównym serwera załóż katalog np. joomla2
tam wgraj instalkę i zainstaluj ją aby działała, będzie działać pod adresem www. twój adres.pl/joomla2
pod tym adresem opanuj nową stronę
jak będzie gotowa
przekieruj na serwerze twoją domenę na katalog joomla2

Voila - należy się 50 PLN na rzecz forum lub fundacji http://fundacja.joomla.pl
za to że nie poszukałeś samodzielnie tak prostej sprawy a wystarczył w pisać w google to co sam powyżej napisałeś



Instalacja Joomli w podkaltalogu
no i niestety poczytać.

Karol99
08-11-2013, 23:00
Na czas prac dodałbym w pliku robotx.txt "starej strony" wpis Disallow: /joomla2/ - żeby roboty przypadkiem nie pokazały światu terenu budowy