PDA

Zobacz pełną wersję : problem z hiperłączami, Joomla robi co chce



gilos
09-11-2013, 00:47
Witam, postanowiłem przsiąąść sie z WP na Joomlę właśnie i zmarnowałem już pół dnia nad wydawałoby się prostą rzeczą. Przekopałem cały internet i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy.
1. dodaję sobie link w artykule a Joomla dodaje sama spacje w adresie i wygląda to tak: \"http:/xxxxxxx.pl\" a powinno oczywiście tak jak ja wpisuję czyli "http://xxxxxx.pl"
Po jakiego pioruna Joomla zmienia mi hiperłącze????
2. Pod tekstem jest taka fajna opcja "łącze A" "łąłcze B", ale wstawiane tam linki mają przypisywany atrybut nofollow, why? Dlaczego nie mogę sam decydować czy chcę nofollow czy dofollow??
Na anglojęzycznym forum znalazłem podpowidź by usunąć wpis "rel="nofollow" z pliku znajdującego sie pod ścieżką:
components/com_weblinks/views/category/tmpl/default_items.php
super, zrobiłem tak, ale to nic nie zmieniło, dalej wstawiane przeze mnie linki w polu "łącze...." są nofollow, why???Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc
dla formalności dodam że mam wersję 3.0.0 i bardzo chciałbym zostać wiernym fanem Joomli ale coraz mniej sie na to zapowiada

Bazyl
09-11-2013, 00:55
Cześć,

1. Wyłącz magic_quotes_gpc. Nie było czerwono przy instalacji?!
2. Prawdopodobnie masz nadpisany widok kategorii. Sprawdź w folderze html szablonu. Możesz też mieć cache włączone...

p.s. Należy czytać instrukcje przed uruchomieniem sprzętu ;)

gilos
11-11-2013, 21:44
dzięki, nie było na czerwono może dlatego że wgrałem jedną z pierwszych wersji Joomla 3. poprosilem hostingodawcę o wyłączenie Magic Quotes GPC, zobaczymy co z tego będzie.
Czytanie instrukcji nie zaszkodzi ale kto ma na to czas... w WP wszystko jest maksymalnie uproszczone

zwiastun
11-11-2013, 23:02
w WP wszystko jest maksymalnie uproszczone
Korzystaj z WP. Po co się masz męczyć z Joomla? Po co czytać instrukcje, na które nie masz czasu
Porada znaleziona na forum.org dotyczy komponentu Zakładki, a nie artykułów. Aby zmienić to wpisane w kod ustawienie (też nie rozumiem, po co i dlaczego tak to ustawiono), musisz zastosować nadpisywanie szablonem. Nadpisać trzeba plik default_links.php w widoku artykułu.